Wielkie święto na Starej Wsi

0

Uroczyście obchodzono 9 grudnia tego roku odpust w raciborskiej parafii św. Mikołaja. Diecezjalne Radio PLUS Opole przeprowadziło transmisję programu patronalnego święta na Starej Wsi. Oprócz parafian przybyło wielu gości.

 

- reklama -

 

 

 

Już o godz. 9.10 nowy proboszcz ks. Adrian Bombelek ze studia zainstalowanego na plebanii opowiadał o parafii i działalności duszpasterskiej. W rozmowach wzięli też udział księża wikariusze, przedstawiciele Rady Parafialnej i młodzieży z grupy „Marianek”. O godz. 10.30 rozpoczęła się transmisja sumy odpustowej odprawianej pod przewodnictwem proboszcza parafii ks. Adriana Bombelka. Homilię wygłosił dyrektor Radia PLUS Opole ks. Krzysztof Faber. Podczas wszystkich wejść antenowych prowadzony był konkurs wiedzy o parafii i świątyni. Słuchacze  udzielali wiele telefonicznych odpowiedzi. Za prawidłowe odpowiedzi przyznano  cenne nagrody: egzemplarze niedawno wydanej książki przez Wydawnictwo „Nowiny Raciborskie” pt. „Raciborzanie Dwudziestolecia – wspomnienia sercem pisane” oraz portrety bł. Jana Pawła II. Otrzymali je Weronika Himel,  Magda Wojak i Mikołaj Mucha – wszyscy zamieszkali na terenie parafii św. Mikołaja.

 

Po Mszy św. obecnych w świątyni odwiedził  Mikołaj ze słodkimi upominkami dla dzieci. Następnie przed kościołem wsiadł na konną bryczkę i w kawalkadzie grupy motocyklistów przed samochodem Radia Plus pojechał z podarunkami do Domu dla Dzieci przy klasztorze ANNUNTIATA, świetlicy Caritas przy ul. Szewskiej oraz klubu „Przystań przy ul. Karola Miarki. Dotarł również z paczkami do mieszkań ludzi ciężko chorych i potrzebujących pomocy.

 

Podarunki do paczek w poprzednią niedzielę parafianie składali do koszy przed każdą Mszą św. Wiele słodkości i owoców na podarunki przywiozły też panie z działu marketingu Radia Plus, ofiarowane w zamian za reklamy przez firmy opolskie. Obchody święta patronalnego na Starej Wsi zakończyły się wieczorem premierą filmu dokumentalnego Adriana Szczypińskiego i  Grzegorza  Mejłuna pt. „Tajemnice kościoła św. Mikołaja”.

/K.N./

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here