Pełna sala RCK na Kabarecie Młodych Panów

0

Ich fani występ w Raciborskim Centrum Kultury zjechali się z całego regionu. – Do tej pory widziałam ich tylko w telewizji, kiedy się okazało, że będą grali w Raciborzu od razu kupiłam bilet – mówi Renata z Chałupek.

– Ich Opowieści Biblijne widzieliśmy na Ryjku i musieliśmy zobaczyć to jeszcze raz na żywo – śmieją się Kinga i Adam z Rybnika. Pełna sala Raciborskiego Centrum Kultury pokazała jaką Kabaret Młodych Panów cieszy się popularnością. Na scenie kabaretowej bawią już od ponad 8 lat. Ale nie próżnują, zdobywają kolejne szczyty w swoim dorobku artystycznym i doprowadzają do łez – ze śmiechu oczywiście – publiczność nie tylko w kraju.

- reklama -

Zebrali swoje najlepsze skecze i przyjechali z nimi 15 grudnia do RCK. – Gramy w Raciborzu, na Śląsku więc na pewno nie zabraknie skeczy w gwarze, będą oczywiście Opowieści Biblijne, ale też coś dla szerszej publiczności – mówił tuż przed występem Łukasz Kaczmarczyk. – Jak powstaje skecz? Bywa, że któryś z nas chodzi z pomysłem w głowie i czasem się nim z nami dzieli, wtedy siadamy, czasem nawet zaszywamy się gdzieś w głuszy, gdzieś gdzie nikt nam nie przeszkadza, telefony nie dzwonią i jest burza mózgów. Ale bywa, że któryś ma w głowie już gotowy skecz a reszta go potem tylko dopieszcza – opowiada.

 

 

 

 

 

Skeczami opartymi na gwarze starają się bawić nie tylko Ślązaków. – Kiedyś próbowaliśmy zagrać gwarą w Gdańsku, nikt nic nie zrozumiał. Ale okazuje się, że w Krakowie już się dało. Będziemy sukcesywnie poszerzać swoją eskpansję i już wkrótce cała Polska będzie godała – mówi Łukasz Kaczmarczyk. Ich społeczno-obyczajowy humor z dużą dawką ironii i dystansu do tego co aktualnie się dzieje sprawia, że zyskują nie tylko coraz szersze grono wiernych fanów, ale także uznanie krytyków. Zdobyli najwyższe laury we wszystkich liczących się konkursach i festiwalach kabaretowych z RYJKIEM i PAKĄ na czele.

 

/rck,p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here