
Kwiecień 2013: w Raciborzu odbędzie się konferencja dot. odnawialnych źródeł energii. Min. 100 gości i 12 naukowców – to niektóre z wymagań ogłoszonego na jej realizację przetargu. Władze Raciborza ogłosiły przetarg na realizację międzynarodowej konferencji "Odnawialne Źródła Energii Szansą Rozwoju Gospodarczego Polsko-Czeskiego Pogranicza". Wziąwszy pod uwagę specyfikację zamówienia, przedsięwzięcie będzie naprawdę dużym wydarzeniem. Podobnie wyglądać będzie koszt jego organizacji.
Konferencja ma związek z realizacją dotowanego w 95 proc. (85 proc. to środki z UE, 10 proc. to środki z budżetu państwa) projektu "Przekraczamy granice". Wykonawca zamówienia będzie zobowiązany do wynajęcia sali konferencyjnej w dniach 17-18 kwietnia 2013, sprowadzenia na konferencję minimum 12 prelegentów z tytułem naukowym, zatrudnienia dwóch tłumaczy doświadczonych w tłumaczeniu symultanicznym z języka czeskiego na polski (i odwrotnie), wysłania minimum 300 zaproszeń i zapewnienia udziału w konferencji przynajmniej stu osób. Oprócz powyższych w grę wchodzi również transport uczestników konferencji (min. 60 osób), zapewnienie wyżywienia i miejsc noclegowych dla przynajmniej 50 osób.
/żet/
—————————————————————————————————————————
Podziel się informacją lub napisz własny artykuł na forum.
Dodaj Temat na:
forum.raciborz.com.pl
—————————————————————————————————————————-
Polecamy również:
PWSZ: studenci i absolwenci mają pomysły na własny biznes
Pasieka, zakład krawiecki odzieży roboczej czy kawiarnia dla matek z dziećmi – to tylko niektóre z nagrodzonych najlepszych biznesplanów autorstwa studentów i absolwentów PWSZ w Raciborzu. Zobacz zdjęcia.
W raciborskiej PWSZ dyskutowano o odpowiedzialnym biznesie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa była gospodarzem międzynarodowej konferencji "Odpowiedzialny biznes i konsumeryzm wyzwaniem XXI wieku" (zdjęcia), na którą przyjechali goście z całego świata, nawet z Chin.
Prof. Jończy: poziom życia w Raciborzu zaskakująco wysoki
24.10.2012 na Zamek Piastowski zawitali radni powiatu, młodzież, przedstawiciele gmin i prof. Jończy, który mówił o wyborach edukacyjnych młodzieży, wyludnianiu Raciborszczyzny i sposobach walki z tym zjawiskiem.





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)







