Na święta kierowcy stronili od kieliszka

0

27 grudnia policjanci z raciborskiej drogówki prowadzili na terenie całego powiatu akcję "Trzeźwość", mającą wyeliminować z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców. Akcja przyniosła dość nieoczekiwane wyniki.

Akcje tego typu prowadzone są raz na 2-3 tygodnie. I o ile przeważnie kończą się na przyłapaniu przynajmniej kilku kierujących pod wpływem alkoholu, to tym razem żaden z kierowców zatrzymanych do kontroli nic nie wydmuchał. A nie było tych kontroli wcale tak mało, od wczesnych godzin rannych do popołudnia łącznie zatrzymano i przebadano 132 użytkowników dróg. Jedynym kierowcą który tego dnia prowadził pojazd po spożyciu był sprawca wypadku na ul. Starowiejskiej. Po przebadaniu stwierdzono u niego 1 promil alkoholu we krwi.

- reklama -

 

/ps/

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 

patrz także:

 

Dziś w nocy na ul. Starowiejskiej w Raciborzu doszło do wypadku spowodowanego przez nietrzeźwego kierowcę. Kierujący volkswagenem golfem 30-latek uderzył w latarnię. W wyniku wypadku ucierpiał jego pasażer.

 

Raciborska drogówka ma nowe urządzenia do walki z piratami drogowymi. To laserowy miernik prędkości Ultralyte. Urządzenie, wyposażone w celownik optyczny, mierzy prędkość nawet z odległości 1 km w zaledwie 0,3 sekundy.
 
 
1,5 promila alkoholu miał we krwi 26-letni raciborzanin, który w nocy 26 grudnia demolował samochody na ulicy Katowickiej i Ocickiej. Ofiarami jego niszczycielskich zapędów padły dwa fiaty. Teraz trzeźwieje na komendzie.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here