Eva Becla wystąpi w Raciborzu – co jeszcze w ten weekend?

Koncert kolęd i pastorałek w Brzeziu, recital poświęcony twórczości Ireny Jarockiej, koncert Sari Ska Band – to tylko niektóre wydarzenia, które będą miały miejsce w czasie najbliższego weekendu w Raciborzu i okolicach.

18 stycznia: Koncert Sari Ska Band na Końcu Świata

- reklama -

W piątek, 18 stycznia o godz. 20.00 na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" w Raciborzu odbędzie się koncert zespołu Sari Ski Band. Zespół wykonuje muzykę reggae i ska. Nie zabraknie więc energetycznych kawałków, przy których będzie można się pobawić. Bilety na koncert w cenie 8 złotych.

18 stycznia: Wystawa Karoliny Stanieczek w Muzeum

W piątek, 18 stycznia o godz. 17.00 w Muzeum przy ul. Gimnazjalnej 1 w Raciborzu odbędzie się wernisaż wystawy "Pociągi pod specjalnym nadzorem" Karoliny Stanieczek. Karolina Stanieczek w 2011 roku uzyskała tytuł doktora na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Od października 2003 roku jest pracownikiem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Pięknych. W swoim dorobku artystycznym ma wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i zagranicą (między innymi na Litwie, w Czechach i Niemczech).

19 stycznia: "Cyrulik Sewilski" w Wodzisławiu Śląskim

W sobotę, 19 stycznia o godz. 18.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury obejrzeć będzie można operetkę "Cyrulik Sewilski" w wykonaniu artystów z Opery Śląskiej w Bytomiu. Bilety w cenie 60 złotych do nabycia w kasie WCK.

19 stycznia: AZS Rafako Racibórz zagra z Victorią Wałbrzych

W sobotę, 19 stycznia o godz. 17.00 w Arenie Rafako odbędzie się mecz siatkówki. Tego dnia AZS Rafako Racibórz zmierzy się z Victorią Wałbrzych. Wstęp wolny.

19 stycznia: T-rust i Southammer w Dybcówce

W sobotę, 19 stycznia o godz. 18.00 w klubie Dybcówka wystąpią zespoły T-rust (rock) oraz Southammer (metal). Bilety w cenie 6 złotych.

19 stycznia: Eva Becla zaśpiewa w Raciborzu

W sobotę, 19 stycznia o godz. 18.00 w sali kameralnej Raciborskiego Centrum Kultury w Raciborzu odbędzie się recital Evy Becli pt. "Makijaże". Bilety w cenie 15 złotych do nabycia w kasie RCK. Eva Becla to polska wokalistka, mieszkająca w Londynie. Pochodzi z Raciborza. Podczas 60 muzycznych minut artystka zaprezentuje takie utwory jak: „Szlifowani na diamenty”, „Za horyzont”, „Cieszmy się sobą starannie”, „Wyrośnięci z buka”, elementy rodzimego folkloru podkreśli znany wszystkim „Ej przeleciał ptaszek”, który Ewę wyprowadził przed laty z Ojczyzny, Piwnicę pod Baranami zaakcentuje piękna piwniczna ballada „Czas” i jeszcze „Deszcz jesienny”, który wokalistka umieściła na wcześniej wydanym krążku poświęconym żołnierzom AK.

20 stycznia: Koncert na klarnet i dwa saksofony na Końcu Świata

W niedzielę, 20 stycznia o godz. 18.00 w pubie Koniec Świata w Raciborzu odbędzie się kolejny koncert z cyklu "Scena młodych". Tego dnia na scenie zaprezentuje się trio na klarnet i dwa saksofony. Wstęp wolny.

20 stycznia: Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów

W niedzielę, 20 stycznia o godzinie 11.00 z boiska LKS "Naprzód 37" w Krzyżkowicach wystartuje V Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów. Bieg odbędzie się w dwóch kategoriach. Podobnie jak w ubiegłych latach na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.  Na mecie zaś wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale i gorący posiłek.

20 stycznia: Recital poświęcony twórczości Ireny Jarockiej

W niedzielę, 20 stycznia o godz. 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury będzie można wysłuchać recitalu Ludmiły Małeckiej. Będzie to recital wspomnieniowy w pierwszą rocznicę śmierci Ireny Jarockiej. Artystka zmarła 21 stycznia 2012 roku w wieku 66 lat. Irena Jarocka przez lata koncertowała na wielu estradach świata. Nagrała trzynaście albumów, a za swoją twórczość otrzymała wiele nagród. Podczas recitalu w Raciborzu usłyszeć będzie można między innymi utwory "Wymyśliłam cię", "Mam temat na życie", "Kocha się raz", "Nie wrócą te lata", "Gondolierzy znad Wisły", "Motylem jestem" czy "By coś zostało z tych dni". Ludmile Małeckiej towarzyszyć będzie Artur Grudziński. Bilety na koncert w cenie 20 i 25 zł.

20 stycznia: Koncert Kolęd i Pastorałek w Brzeziu

W niedzielę, 20 stycznia o godz. 15.00 w kościele pw. św. Mateusza i Macieja w Raciborzu – Brzeziu odbędzie się jubileuszowy, X Koncert Kolęd i Pastorałek.

W koncercie wystąpią:
– Zespół Folklorystyczny "Bluszczowianki"
– Zespół "Nonsens" – ognisko pracy pozaszkolnej Rydułtowy
– Zespół "Biało-Czarni" – Gimnazjum nr 1 Rydułtowy
– Zespół "Gwiazdeczki Waldiego" Racibórz – Brzezie
– Zespół ludowy "Rzuchowianki"
– Zespół "Melodia" – Pstrążna
– Zespół "Meritum" – Rogów
– Chór "Cantante" – Pawłów
– Orkiestra Dęta Rafako

Prowadzenie:
Natalia i Waldemar Świerczek

 

/p/

fot. evabecla.com

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here