Kolizja na Słowackiego: kierujący nie ustąpił pierwszeństwa

Na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Matejki w Raciborzu doszło do kolizji. Kierowca volkswagena golfa nie ustąpił pierwszeństwa kierującej bmw w wyniku czego doszło do kolizji obu pojazdów. Kolizja na Słowackiego – zdjęcia. Na skrzyżowaniu ulic Matejki i Słowackiego doszło do kolizji. Kierujący volkswagenem golfem nie ustąpił pierwszeństwa na rondzie kierującej bmw – doszło do kolizji. Przybyli na miejsce funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu jednoznacznie orzekli o winie kierowcy golfa. Mężczyzna był trzeźwy.

- reklama -

/żet/
——————————————————————————————————————– 
Podobne artykuły:

Samochód wypadł z drogi przed Markowicami [WIDEO]

Dziś po godz. 9.00 na drodze wojewódzkiej nr 919 między Markowicami a Babicami wypadła z drogi i dachowała skoda fabia na poznańskich numerach rejestracyjnych. Dachowanie na DW 919 – zobacz zdjęcia

Przeholowali z imprezowaniem w hotelu

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Raciborza, którzy podczas nocnej imprezy w jednym z raciborskich hoteli, dokonali kradzieży rzeczy z pomieszczenia biurowego oraz zniszczyli mienie w jednym z pokoi. Obaj byli pijani.

Pobicie kobiety na rynku, interweniowała straż miejska

W sobotę w godzinach wieczornych operator monitoringu miejskiego zauważył na rynku mężczyznę, który rękoma kilkakrotnie uderzał kobietę po twarzy, w wyniku których kobieta przewróciła się na bruk.
——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

17 KOMENTARZE

 1. Wielu kierowców nie rozumie, że ktoś, kto mając ograniczoną widoczność z lewej strony, podjeżdża ostożnie do ronda, nie ma zamiaru zrzeczenia się pierwszeństwa na ich rzecz, a jedynie nie chce spowodować kolizji z trzecim pojazdem który miałby pierwszeńtwo przejazdu przez rondo.
  Kiedy ostrożny kierowca, pewny swojego pierwszeństwa, przyśpieszy, kolizja bardzo prawdopodobna

 2. MaRuda – świete słowa. Nie zliczę, ile razy przejeżdzając przez to minirondko Słowackiego w kierunku Ogrodowej, musiałem w ostatniej chwili „przepuścić” kierowcę jadącego Matejki od strony działek, któremu wydawało się, że moje zwolnienie oznacza pozwolenie na jego przejazd.

 3. mirek – dokładnie tak. Suną jak ta lala i do tego w ogóle nie patrzą czy do ronda dojechali pierwsi, czy już się ktoś przypadkiem nie wbił szybciej od niego. Trzeba mieć równiez na uwadze fakt, że niektórzy kierowcy w ogóle nie wiedzą czy też nie zdają sobie sprawy z tego, że właśnie wkraczają na rondo; po prostu suną jak na pierwszyństwie, a przecież podstawy zachowania ostrożności wymagają sprawdzenia wcześniej czy nic nie jedzie z lewej.

 4. Znaki ,,Ustąp,, dookoła ronda zapewniaja pierwszeństwo temu, kto….. j u ż znajduje sie w ruchu okreżnym! Inni dojeżdzajacy do ronda maja respektować zasadę p o d s t a w o w ą tak jak pisze ,,do zon,, Wystarczy adwersarzom zadać pytanie – kiedy pojazd nadjeżdzający z lewej strony ma pierwszeństwo, no kiedy ?Przypomnę
  1/ pojazd uprzywilejowany w akcji / koguty i sygnał /
  2/ pojazd na drodze z pierwszeństwem / droga główna/
  3/ pojazd szynowy / zwykle tramwaj/
  4/ pojazd który….. już jest w ……ruchu okrężnym, a nie ten który ….dopiero….dojeżdza!!!!!!!!!!!!
  Nie ma zasady, kto pierwszy ten lepszy, natomiast jest zasada, że o pierwszeństwie na skrzyżowanu rozstrzyga sie przed wjazdem w granicę skrzyżowania / co to jest ta…..granica i gdzie się zaczyna ?/
  Wielu kierowców, w tym również niektórzy n i e s t e t y ….policjanc i/ osobiście widziałem/ patrz artykuł ,,Policjanci na bakier z KD,,. w y m y ś l i l i nową…. zasadę – ten który ….dopiero zbliża się do ronda z MOJEJ….lewej też ma …pierwszeństwo ! To swiadczy o ich…. t o t a l n y m braku wiedzy w tym temacie !
  Prawdą jest również fakt, że jezeli do,, rondelka,, zbliza sie dwóch kierowców i się,, stukną,, to m u s i ktos to widzieć ,aby opisac zachowania obu! Policja zwykle…. n i e s t e t y ocenia….tylko sytuacje …..zastana! A sytuacja zastana to zwykle jeden wewnatrz,, rondelka,, a drugi na wjeżdzie w granicę!
  Niestety Kodeks Drogowy , jak nasze prawo chroni ,,bandytów,, ponieważ jest zapis, że jeżeli widzisz, że ktoś e w i d e n t n i e …..wymusza, to należy powstrzymać się od……jazdy i …..ustąpić! Trzeba zatem….udowodnić ,,bandycie,, że nie dał mi szans na to , abym mu ,,pomógł,, i…… ustąpił / np duża prędkośc wymuszajacego i zła widoczność aby widzieć ,spostrzec co ,,bandyta,, chce zrobić! Dlatego jedna z bardzo ważnych zasad jest twarda zasada….o g r a n i c z o n e g o zaufania do innych użytkowników dróg! Amen !

 5. do zonk, jesteś klasycznym przykładem na to jak kierowcy mylą zasady panujące na rondzie z tymi na skrzyżowaniu. W przypadku skrzyżowania, jeśli masz prawą zajętą to nie jedziesz. Na rondzie z kolei jeśli twoja lewa jest zajęta to stoisz. Przed większością polskich rond stoją zazwyczaj dwa znaki: C-12 – „ruch okrężny” oraz A-7 – „ustąp pierwszeństwa”, wtedy to pierwszeństwo mają pojazdy poruszające się po rondzie. W związku z tym kierowcy
  dojeżdżający do skrzyżowania, zanim na nie wjadą, muszą upewnić się, czy
  nic po nim nie jedzie.Jednakże jeśłi przed rondem mamy znak „uwaga, skrzyżowanie z ruchem okrężnym”, wtedy to panuje reguła prawej ręki czyli tak jak na skrzyżowaniu równorzędnym.

 6. Poprawka: w zdaniu „W związku z tym kierowcy dojeżdżający do skrzyżowania, zanim na nie wjadą, muszą upewnić się, czy nic po nim nie jedzie”, zamiast słowa „skrzyżowanie” miało być „rondo”.

 7. gościówa (Wczoraj 22:10)
  napisał(a):
  Cytat ,,do zonk, jesteś klasycznym przykładem na to jak kierowcy mylą zasady panujące na rondzie z tymi na skrzyżowaniu. W przypadku skrzyżowania, jeśli masz prawą zajętą to nie jedziesz. Na rondzie z kolei jeśli twoja lewa jest zajęta to stoisz…,
  Do ,,gościówa,, najpierw przeczytaj uważnie komentarz ,,nowicjusza,, ze zrozumieniem. Bo jeżeli dalej sadzisz, tak jak napisałeś tz. że nie kwalifikujesz sie do posiadania nawet…..karty rowerowej.
  Nieprawdopodobne, aby taki becwał jeżdził/a/ po drodze publicznej! Nadto podaj szkołe i instruktora, który tak Cie ,,wyuczył,,

 8. ty mnie straszysz i wyzywasz? Mam nadzieję, że nigdy nie trafie na człowieka twojego pokroju, któremu wydaje się, że pozjadał wszystkie rozumy…Typowy przerost formy nad treścią…

 9. Niezłą bombę zaliczył kierowca bety na Opawskiej, na skrzyzowaniu z Katowicką. Dzwon jak po zd3rzeniu ze ścianą. Ciekawe z jaką prędkością jechal przy takiej pogodzie?

  [img]upload/small_0opawska01.jpg[/img]

 10. Do ,,gościówa,, czyt. becwał lub becwałowej!
  Rondo to…….jedno z….. rodzajów skrzyżowań! Obowiazuje na nim powszechnie znana kierowcom zasada, nie będącymi bęcwałami ! Aby bęcwały wiedziały, jak sie zachować na tym ,,skomplikowanym,, skrzyżowaniu, ustawiono przed rondami znak,, Ustąp,, ! Ustąp daje pierwszeństwo tym , którzy znajdują się…… ,,wewnątrz,, ronda ! Natomiast w sytuacji jeżeli Ty masz ,,Ustąp,, i ja mam ,,Ustąp,, a wewnątrz ronda nie ma pojazdu, to znaczy, że nie można o pierwszeństwie roztrzygnąć z poziomu znaków, dlatego należy, o pierwszeństwie rostrzygnąć z poziomu….. zasady podstawowej , a nie gnać na złamanie karku w rondo! Dla raciborskich i nie tylko – becwałów, to przekracza możliwosci ich percepcji !
  Pytania sprawdzajace! 1/ kiedy na zielonym nie można wjechac na skrzyżowanie? 2/ Czy można wyprzedzać pojazd ….uprzywileowany 3/ stoimy przed skrzyzowaniem – ja i obok tramwaj, mamy zielone światło, ja jadę na wprost tramwaj skreca w prawo! Kto ma pierwszeństwo – uzasadnij swoja odpowiedż! 4/ do jakich świateł należy światło …..postojowe? 5/ Stoimy przed skrzyżowaniem ja mam ,,STOP,, I chcę jechac prosto, Ty stoisz po przeciwnej stronie i masz,, USTĄP,, a chcesz jechac w lewo, na drodze z pierwszeństwem – poprzecznej, do naszych kierunków jazdy, już nie ma pojazdu, kto ma pierwszeństo i dlaczego?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here