PWSZ w Raciborzu chce kształcić bardziej „praktycznie”

Raciborska uczelnia stara się o wprowadzenie trzech nowych kierunków kształcenia. Od nowego roku akademickiego do listy ponad trzydziestu specjalności także dołączą kolejne.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu stara się o to, by móc kształcić studentów na trzech nowych kierunkach. Mowa o "Administracji", "Ekonomii" oraz "Innowacjach przestrzennych i środowiskowych". Wniosek do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o utworzenie tego pierwszego kierunku jest już na ukończeniu. – Cała procedura w przypadku "Ekonomii" potrwa jeszcze być może kilka miesięcy. Uczelnia, jak zapewnia pani prorektor, jest w pełni przygotowana na otwarcie nowych kierunków. Zarówno jeśli chodzi o zaplecze techniczne jak i o kadrę naukową.

- reklama -

W przyszłym roku akademickim planuje się również kształcenie na pięciu nowych specjalnościach. Na kierunku "Europeistyka" powstaną następujące specjalności: "Europejskie stosunki gospodarczo – polityczne", "Polityka regionalna i fundusze europejskie", "European Studies" oraz "Europejska administracja publiczna". – Część zajęć na specjalności European Studies będzie prowadzona w języku angielskim – informuje prorektor Jemczura. Także studenci "pedagogiki" będą mieć większy wybór. Do kilku specjalności dołączy kolejna – "Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza człowieka dorosłego".

 

Raciborska uczelnia także odczuwa niż demograficzny. Niegdyś studiowało
tutaj 4,5 tys. studentów. Obecnie w murach raciborskiej uczelni kształci się 2 tys. osób.
Na zdjęciu (od prawej) rektor uczelni Michał Szepelawy oraz prorektorzy Teresa
Jemczura i Juliusz Kieś.

 

Do tej pory Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu postrzegana była jako uczelnia humanistyczna. Otwarcie nowych kierunków i specjalności jest krokiem do bardziej praktycznego kształcenia. – Już teraz studenci niektórych kierunków sprawdzają swoje umiejętności podczas zajęć praktycznych. Chcemy zmienić wizerunek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, między innymi umożliwiając kształcenie na nowych kierunkach i położyć większy akcent na kształcenie praktyczne – przyznaje prorektor Jemczura.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj