
Rekord kolejnych zwycięstw z rzędu siatkarek Krzanowic zatrzymał się na "pechowej trzynastce". W drugim meczu finału III ligi musiały uznać wyższość gospodyń z Tychów. Nie przekreśla to jednak szans na awans.
Bardzo dobre spotkanie obserwowali licznie zgromadzeni kibice w Tychach. Miejscowe siatkarki po porażce w poniedziałkowym spotkaniu z Katowicami musiały pokonać Krzanowice, by liczyć się w wyścigu o II ligę. Gospodynie przy ogłuszającym dopingu zaczęły mecz od zdecydowanego prowadzenia, które utrzymały do końca partii i wyszły na 1 : 0.
W secie drugim krzanowiczanki wróciły do gry. Poprawiły przyjęcie i zagrywkę ale dalej szwankowała współpraca blok-obrona. Niestety w decydujący momentach drugiego seta popełniły błędy komunikacyjne i przegrały na przewagi.
Od początku trzeciej odsłony dziewczęta z Krzanowic złapały swój rytm gry przewyższając gospodynie w każdym elemencie sztuki siatkarskiej i doprowadziły do stanu 1 : 2.
Czwarta partia zaczyna się od zdecydowanej i skutecznej gry krzanowiczanek, które wydawałoby się już mają rozpracowanego przeciwnika. Jednak prowadząc 16 : 12, 19 : 14 krzanowiczanki zaczęły popełniać wiele błędów własnych, co pozwoliło doprowadzić gospodyniom do stanu 22 : 22. Niestety tego dnia lepiej końcówki rozgrywały tyszanki, które wygrywając zanotowały pierwsze trzy punkty w turnieju finałowym.
TKS Tychy – GS UKS Krzanowice 3 : 1 (21,25,-19,23)
W drugim meczu wtorkowych zmagań BKS II Aluprof Bielsko-Biała AZS UŚ Katowice 3 : 2. Po dwóch dniach rywalizacji wszystkie cztery drużyny zanotowały jedno zwycięstwo i jedną porażkę.
oprac. /ps/
———————————————-
patrz także:
Zwycięstwo Krzanowic na początek batalii o II ligę
Bardzo dobrze rozpoczęły siatkarki GS UKS Krzanowice finałowy turniej III ligi, który odbywa się w Tychach Potrzebowały niespełna 70 minut, by pokonać w pierwszym meczu finału III ligi rezerwy Aluprofu Bielsko-Biała.





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)

![Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie [ZDJĘCIA] Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/pierwsza-pomoc-raciborz.jpg)


![Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie [ZDJĘCIA] Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-Raciborskie-Forum-Samorzadow-Uczniowskich.jpg)


![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





![XIII Turniej Zakładów Pracy i Służb Mundurowych rozstrzygnięty [ZDJĘCIA] XIII Turniej Zakładów Pracy i Służb Mundurowych rozstrzygnięty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Turniej-Siatkarski-Zakladow-Pracy-i-Sluzb-Mundurowych-o-Puchar-Prezydenta-Miasta-Raciborz-218x150.jpg)
![Bieg Tropem Wilczym w Raciborzu [ZDJĘCIA] Bieg Tropem Wilczym w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/bieg-tropem-wiliczym-raciborz.jpg)



.jpg)

