„Matematyka na 5 w G5”

To nazwa nowego konkursu matematycznego, który odbył się 6 marca 2013 r. w murach Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu.
Startowało w nim 48 uczniów klas V-VI szkół podstawowych z 17 placówek z terenu całego powiatu raciborskiego. Pomysłodawcą i głównym organizatorem tego konkursu jest Jolanta Otlik – nauczyciel matematyki w tymże gimnazjum. Uroczystego otwarcia konkursu dokonała wiceprezydent Miasta Racibórz – pani dr Ludmiła Nowacka oraz dyrektor placówki Dariusz Malinowski. W organizację tegorocznej edycji konkursu zaangażowali się również inni nauczyciele z tej szkoły: Maria Senftleben i Joanna Nowak, które w czasie przerw przeprowadziły z uczestnikami ciekawe warsztaty: „Czarny teatr” oraz „Papieroplastyka”.


Laureatami tegorocznej edycji konkursu „Matematyka na 5 w G5” zostali:


I miejsce – Nicolas Wardenga z ZSG Nędza (opiekun Mirosława Kuśka)


II miejsce – Marek Czyszczoń z SP Kuźnia Raciborska (opiekun Iwona Mróz) oraz Wojciech Woszczek z ZSP nr 2 w Raciborzu (opiekun Bożena Gładysz)


III miejsce – Sandra Muzykant z ZSP Babice ( opiekun Róża Chrubasik )


I miejsce drużynowo i Puchar przechodni Dyrektora Gimnazjum Nr 5 otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kuźni Raciborskiej w składzie: Piotr Baron, Marek Czyszczoń, Piotr Waldyra. Opiekunem uczniów była Pani Iwona Mróz.


Zarówno laureaci, jak i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, dyrekcję Gimnazjum Nr 5 oraz Księgarnię „Sowa”. Patronat honorowy nad odbywającym się konkursem objął Starosta Raciborski i Prezydent Miasta Racibórz.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here