Ty też możesz zostać wolontariuszem Fundacji „Dr Clown”!

2

Wolontariusze Fundacji "Dr Clown" pojawiają się wszędzie tam, gdzie trzeba nieść radość i uśmiech – w przedszkolach, świetlicach, festynach, piknikach i – przede wszystkim – w szpitalach. Fundacja "Dr Clown" – zdjęcia.

Znakiem rozpoznawczym jest czerwony nos. Gdy mali pacjenci w szpitalach widzą doktorów clownów, na twarzach od razu gości szeroki uśmiech, a na miejsce myśli o chorobie pojawia się zabawa i radość. Jako wolontariusze Fundacji „Dr Clown’ odwiedzają nie tylko szpitale, ale też przedszkola, świetlice, a także goszczą na festynach i piknikach – wszędzie, gdzie trzeba nieść radość i uśmiech.

Fundacja „Dr Clown” to organizacja, która od 14 lat realizuje z powodzeniem w szpitalach terapię śmiechem i zabawą. Zespoły "doktorów clownów" w kolorowych strojach i makijażu, obowiązkowo z czerwonym noskiem niosą małym pacjentom wspaniałą zabawową terapię przez co likwidują stres i napięcia spowodowane nietypową i często bardzo trudną sytuacją chorego dziecka.

- reklama -


Ideą Fundacji jest, aby żadne dziecko w Polsce nie kojarzyło pobytu w szpitalu z cierpieniem, bólem, zastrzykami i bolesną terapią. Fundacja "Dr Clown" – zdjęcia.

Osoby z terenu Raciborza i okolic zainteresowane wolontariatem w Fundacji „Dr Clown” zapraszamy na spotkanie organizacyjne. Spotkanie wprowadzające w wolontariat odbędzie się we wtorek, 26 marca o godzinie 16:30 na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Dowiedzieć się będzie można na czym polega działalność w tej organizacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać wolontariuszem oraz co daje wolontariat. Każdy na spotkaniu będzie miał też możliwość nauczyć się modelowania zwierząt z balonów.

Fundacja "Dr Clown", publ. /żet/
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:

Raciborskie pogotowie dostało sprzęt od fundacji

Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu przekazała nieodpłatnie raciborskiemu szpitalowi rejonowemu różny drobny sprzęt dla pogotowia ratunkowego, łącznie wart nieco ponad 4,5 tys. zł.

Choć szczepimy się rzadziej, przypadków grypy było mniej

W 2012 w powiecie raciborskim zanotowano o blisko 200 przypadków grypy mniej niż rok wcześniej, mimo iż już czwarty rok z rzędu spada odsetek osób szczepiących się przeciw tej chorobie – wynika z raportu sanepidu za ubiegły rok.

Samoobrony kobiet ciąg dalszy: łokcie poszły w ruch!

Kobiety uczęszczające na prowadzony przez Jacka Ostrowskiego kurs samoobrony wiedzą już, jak uwolnić się z uścisku przy pomocy łokci, dobrze kopnąć i przyłożyć z otwartej dłoni. Samoobrona dla kobiet w Raciborzu – zdjęcia.

——————————————————————————————————————–

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here