Informacje o raciborskiej strefie nareszcie na stronie KSSE

Włączenie terenów Raciborza do KSSE postrzegano jako szansę, której wykorzystanie powstrzyma negatywne zjawiska trapiące miasto. Tymczasem na stronie ksse.pl wciąż brakowało informacji, że Racibórz do niej należy…Choć tereny Raciborza zostały włączone do Katowickiej Strefy Ekonomicznej latem ubiegłego roku, to dopiero od niedawna (wiosna 2013) informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dlaczego Racibórz tak długo musiał czekać na miejsce na stronie internetowej www.ksse.pl?

Problemem była technologia, w której była wykonana poprzednia wersja strony internetowej KSSE. – Strona internetowa KSSE jest aktualnie przedmiotem prac polegających na wdrożeniu od podstaw całkowicie nowego serwisu. Ze względu na przyjęte kilka lat temu rozwiązania technologiczne oraz wynikającą z tego konstrukcję aktualnej strony – tzn. bardzo silna integracja serwisu bazodanowego z technologią flash – wszelkie bardziej poważne zmiany są czasochłonne i wymagają silnego wsparcia firm zewnętrznych – wyjaśniał po naszej październikowej interwencji w tej sprawie Specjalista ds. Rozwoju w Podstrefie Jastrzębsko-Żorskiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Piotr Sikora.

- reklama -


Wraz z aktualizacją strony internetowej ksse.pl każdy potencjalny inwestor może dowiedzieć się, że tereny Raciborza należą do najpotężniejszej specjalnej strefy ekonomicznej w Polsce (fot. ksse.pl).

Aktualnie prace nad nową wersją strony internetowej www.ksse.pl zostały ukończone, a Racibórz, zgodnie z obietnicami Piotra Sikory, znalazł w niej swoje miejsce. Informacje na temat terenów miasta włączonych do strefy można znaleźć w zakładce Oferta – nieruchomośc/i/w strefie/obszary przemysłowe.


Po wybraniu zakładki "Racibórz" inwestor otrzyma mapę gminnych działek, które obejmuje KSSE. Po kolejnym kliknięciu otrzyma szczegółowe informacje na temat każdej z nich, m. in. o powierzchni, możliwości podziału lub rozszerzenia, przeznaczeniu, dostępność do autostrad oraz dane kontaktowe do specjalisty strefy, pod którego "opieką" się znajdują (fot. ksse.pl).
Należy dodać, że sprawa braku lokalizacji terenów Raciborza w poprzednim wydaniu strony internetowej ksse.pl nie wpływała negatywnie na potencjalne możliwości przyciągnięcia inwestycji. Eksperci strefy wskazują, że inwestorzy spoza regionu nie szukają odpowiednich terenów samodzielnie, a wysyłając zapytanie do samej KSSE, która w oparciu o ich preferencje i wymagania znajduje najlepszy dla nich teren. Samodzielni inwestorzy, którzy decydują się pominąć ten krok to najczęściej lokalni przedsiębiorcy, którzy doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że obszar gminy, w której prowadzą działalność został włączony do KSSE.
Niemniej przebudowa i aktualizacja strony internetowej ksse.pl doszczętni niweluje niedosyt informacyjny, który do tej pory istniał.

/żet/
—————————————————————————————————————————
Polecamy również:

Wkrótce raciborska strefa ekonomiczna zostanie uzbrojona

Władze miasta rozstrzygnęły przetarg na uzbrojenie w sieci infrastruktury technicznej terenów miasta włączonych do KSSE. Inwestycja będzie kosztować niemalże 2,5 mln zł mniej, niż przewidywano.

Pierwsi chętni do inwestowania w strefie ekonomicznej

Dlaczego warto inwestować w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Raciborzu? Na to pytanie podczas konferencji "KSSE: Nowe otwarcie" starali się odpowiedzieć włodarze miasta i lokalni przedsiębiorcy. Znaleźli się także pierwsi inwestorzy.

M.Lenk przeciwny inwestycjom Fiata… w Raciborzu?

Prezydent nie ma nic przeciwko wielkim koncernom, ale jego zdaniem lepiej oprzeć się na lokalnych siłach i wspomóc rodzimych przedsiębiorców, takich jak Koltech czy Rameta. Korzyści z ich inwestycji będą trwalsze i większe.
—————————————————————————————————————————

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

 
Dodaj!

 
—————————————————————————————————————————-

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. A pewnie wystarczyłby jeden telefon i byłby Racibórz na stronie, ale mam wrażenie, że niektórych urzędasów ten jeden telefon ich przerasta.

  2. aaaaa, to wiele tłumaczy. rzeczywiście wtedy trzeba aż dwuch telefonów: do administratora i do grafika. w takim razie wybaczamy, że nasi urzędnicy nie podołali tematowi.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj