Droga Racibórz-Pszczyna: Prezydent apeluje o rozsądek

2

– Nie prześcigajmy się kto pierwszy, nie pokłóćmy się na samym początku. Na spokojnie wypracujmy wspólne stanowisko – prezydent tonuje nastroje radnych chcących jak najszybciej wyrazić swoje oburzenie decyzją marszałka.

W ten sposób prezydent Mirosław Lenk odniósł się do złożonego w czwartek projektu uchwały, w którym radni opozycyjni wyrażają swoje oburzenie i do żądają od władz wojewódzkich przywrócenia budowy drogi Racibórz-Pszczyna na listę projektów do realizacji w ramach RPO na lata 2014-20 w pełnym jej zakresie.

- reklama -

 

Nie oznacza to jednak, że głowa miasta chce pozostać bierna i pasywnie oczekiwać na rozwój wypadków. – Sugestia jest taka, żebyśmy zastanowili się wspólnie nad formą protestu i dobrze go przygotowali, bo sprawa jest trudna – zwrócił się w czwartek do radnych zasiadających w komisji gospodarki miejskiej. Już po ogłoszeniu listy rankingowej odbył kilka spotkań (bądź zamierza odbyć) z wysoko postawionymi urzędnikami Urzędu Marszałkowskiego i Zarządu Dróg Wojewódzkich, stąd dalszy rozwój wypadków uzależnia od rezultatów rozmów.

 

Zdaniem Lenka protest będzie miał sens, jeśli nie tylko rada miasta przemówi wspólnym głosem, ale dołączą się do niego subregion, powiat i pozostałe zainteresowane gminy. Obiecał, że do kwietniowej sesji będzie znał więcej szczegółów i je przedstawi.

 

Co jeśli protest nie przyniesie zamierzonych skutków? – Nie wykluczamy żadnych rozwiązań na drodze dochodzenia swoich praw – zapowiedział dając do zrozumienia, że sprawa może skończyć się w sądzie.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ——————————————————–

 

zobacz także:

 

Opozycja do marszałka: Pacta Sunt Servanda!

Radni opozycyjni Rady Miasta Racibórz złożyli projekt uchwały wzywający marszałka do przywrócenia budowy drogi Racibórz-Pszczyna na listę projektów do realizacji w ramach RPO na lata 2014-20 w pełnym jej zakresie.

 

 

Droga Droga Racibórz-Pszczyna na rezerwie u marszałka

Budowa Drogi Racibórz-Pszczyna, odcinka od Rudnika do Rybnika, znalazła się na liście rezerwowej nowych projektów transportowych w przyszłej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020 – ogłosił w środę marszałek śląski.

 

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here