PO i PIS jednym głosem… Niemożliwe? A jednak!

Prawo i Sprawiedliwość poparło ustawę autorstwa Jarosława Gowina, która zniesie ograniczenia w dostępie do zawodów taksówkarza, przewodnika, trenera, czy adwokata. Przed aktywnymi ludźmi otwiera się szansa…

Sejm przyjął pierwszą z ustaw deregulacyjnych Jarosława Gowina. Za przyjęciem ustawy głosowało 368 posłów, przeciw było 59, jeden poseł wstrzymał się od głosu. Co ciekawe, projekt kontrowersyjnego ministra poparło, obok Platformy Obywatelskiej, również Prawo i Sprawiedliwość.

Przyjęta przez sejm deregulacja dotyczy ok. 50 zawodów m.in.: notariusza, komornika, adwokata, radcy prawnego, trenera sportowego, przewodnika turystycznego, pilota wycieczek, bibliotekarza czy taksówkarza. Celem ustawy jest likwidacji wymogów formalnych dopuszczających do danych profesji. Plany wprowadzenia nowych przepisów są krytykowane przez zainteresowane środowiska zawodowe, które zgodnie twierdzą, że przyjęcie deregulacji spowoduje spadek jakości świadczonych przez nie usług.

- reklama -

Zwolennicy projektu kontrargumentują, że zwiększenie konkurencji doprowadzi do wzrostu jakości usług, a także spadku ich cen. Ustawa to dobry sygnał dla młodych ludzi, przed którymi otwierają się teraz szersze perspektywy zawodowe. Ustawy nie poparł liberalny Ruch Palikota oraz SLD – Leszek Miller uważa, że ustawa to nie wolny rynek, tylko "wolna amerykanka".

Czy Waszym zdaniem przyjęcie deregulacji to krok w dobrym kierunku?

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:

Poseł Siedlaczek ma wątpliwości czy odebrać posłom immunitet

Czy oddanie posłów na pastwę rzeczywistości to dobry kierunek? Dlaczego my znowu się biczujemy? – pyta poseł w temacie zniesienia poselskiego immunitetu i proponuje, by w takiej sytuacji odebrać wszystkim którzy go posiadają.

Bezrobocie w powiecie raciborskim… najniższe w regionie?

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, powiat raciborski jest jednym z regionów województwa śląskiego, gdzie panuje najniższe bezrobocie. Są bowiem miasta, gdzie bez pracy pozostają ponad 12 tysięcy.

Warto wstępować do NSR, warto zatrudniać żołnierzy

– Bezpieczeństwo państwa jest sprawą wszystkich obywateli – przypomina kpt. T. Kuśmierczy i zachęca do wstępowania w szeregi NSR, a także uspokaja pracodawców – "na zatrudnieniu rezerwistów nie możecie stracić".

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Nie, różnica jest taka, że jak PIS rządził, to PO się obraziło (bo miało być większyć bratem, a po wyborach zostało mniejszym) i zaczęło konsekwentnie wszysko negować, wszystko co robiło PIS. PIs teraz kontynuuje te linię, ale jak widać potrafi się wznieśćponad partyjniactwo i zagłosować zgodnie z własnym sumieniem…

  2. Moim zdaniem to dobry krok w kierunku aktywizacji osób,które chcą pracować. Istniejące ograniczenia podcinały ludziom skrzydła i demotywowały do pracy. Oby coś się po tej uchwale zmieniło.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here