Wizyta przyjaciół z Niemiec w powiecie raciborskim

10

Partnerzy powiatu raciborskiego z niemieckiego Elbe-Elster nie mogli lepiej trafić z wizytą w Raciborzu: pogoda była piękna, a w Pałacyku Myśliwskim Rafako trwała międzynarodowa konferencja o odnawialnych źródłach energii…  W sierpniu 2012 do grona zaprzyjaźnionych z powiatem raciborskim samorządów dołączył niemiecki powiat Elbe-Elster. W minionym tygodniu niemiecka delegacja po raz pierwszy przyjechała do swoich partnerów z powiatu raciborskiego.

Delegacja Elbe-Elster ze starostą Christianem Jaschinskim uczestniczyła w I Międzynarodowej Gali Nagrody "Filar Ziemi Raciborskiej". Polecamy również artykuł: "Filar" T.Wojnar: spełniam oczekiwania raciborzan.
W czasie wizyty w powiecie raciborskim delegaci Elbe-Elster zwiedzili również Zamek Piastowski oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego, następnie udali się z wizytą do gminy Pietrowice Wielkie oraz zwiedzili Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Agromax w Wojnowicach.

- reklama -
Goście z Niemiec wzięli udział w spotkaniu z członkami Zarządu Powiatu Raciborskiego i kierownictwem urzędu, które odbyło się w starostwie.
Powiat Raciborski utrzymuje żywotne stosunki z Powiatem Elbe-Elster od wielu lat. Zostały one zapoczątkowane po zawarciu umowy partnerskiej z Märkischer Kreis w 2001 roku, którego oficjalnymi partnerami są Powiat Elbe-Elster oraz Hrabstwo Wrexham. Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Powiatem Raciborskim a Powiatem Elbe-Elster nastąpiło 25 sierpnia 2012 roku  na terenie powiatu Elbe-Elster z udziałem Christiana Jaschinskiego Starosty Powiatu Elbe-Elster i Adama Hajduka Starosty Raciborskiego.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Prof. G. Janusz: najbardziej drażni nas mniejszość niemiecka

W Łubowicach dyskutowano o mniejszościach narodowych. Według profesora Grzegorza Janusza, najwięcej kontrowersji nadal wzbudza mniejszość niemiecka. – Był czas, że w Polsce niszczyliśmy wszystko co niemieckie – mówił.

Sylwetki laureatów nagrody "Filar Ziemi Raciborskiej" 2013

Chempest, Maxpol, Staltech, Retex, Franciszek Hosnowski, MKZ "Unia", Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nowoczesna"… Jak odniosły sukces? Nagroda "Filar Ziemi Raciborskiej" – historia nagrodzonych.

Powiat raciborski: sypialnia dla Rybnika, czy oaza emerytów?

Rozpoczęły się prace nad strategią rozwoju powiatu raciborskiego. Radni prześcigają się w koncepcjach na wyznaczenie priorytetów. Drogi, edukacja, przedsiębiorczość, czy sypialnia dla pracujących w Rybniku?

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

10 KOMENTARZE

  1. Tylko Polak Polakowi bratem ! !
    Jak jesteś Ślazakiem-autochtonem-Polakiem, to mogłbyś w Niemcu mieć jedynie nędznego szwagra (szwagierkę)! ! ! Niestety miłość nie zna granic i takie zakały też bywały w rodzinach.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here