II bieg rodzinny w Gimnazjum nr 5

Osiem sześcioosobowych drużyn brało udział w biegu rodzinnym w Gimnazjum nr 5. W skład zespołów wchodzili uczniowie i członkowie ich rodzin.
Na początku każda drużyna miała za zadanie ułożyć z przygotowanych wcześniej przedmiotów rzeźbę , związaną z astronomią i fizyką w ramach obchodzonego Roku Kopernika. W salach lekcyjnych na terenie szkoły przygotowane były ciekawe konkurencje z różnych dziedzin nauki, np. quiz historyczny, ortograficzny tor przeszkód, układanie Happy Cube, Żurawie Pokoju. Gwiazdą sali biologicznej był żywy aksolotl, z którym uczniowie spotkali się na egzaminie gimnazjalnym. W miedzyczasie odbywały się seanse Czarnego Teatru, każdy z uczestników zabawy mógł posilić się w kawiarence, w której serwowano tosty, ciasta, kawę, herbatę.


O godzinie 21.15 zakończono bieg, podsumowano zdobyte punkty i w auli szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.


Główną nagrodę zdobyła drużyna z klasy II A: Dżesika Koncewicz, Daria Kilar, Grzegorz Wolny, Katarzyna Miler, Simona Mruzek i Edyta Cieślak.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here