Kolejni zatrzymani z podróbkami i narkotykami

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm. Ponadto jeden z nich miał przy sobie marihuanę.

To kolejne tego typu zatrzymanie w ciągu ostatnich kilku dni. W wyniku podjętych czynności operacyjnych, funkcjonariusze w jednym z raciborskich hoteli zatrzymali dwóch raciborzan w wieku 20 i 27-lat, którzy wprowadzali do obrotu odzież oraz kosmetyki oznaczone podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm. Policjanci w pokoju hotelowym zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk nielegalnego towaru (min.: koszulki, skarpetki, kosmetyki). W trakcie przeszukania pomieszczenia, funkcjonariusze ujawnili również pudełko z zawartością marihuany o wadze ponad 10 g, młynek oraz wagę. Właścicielem tych rzeczy okazał się być 20-latek, który trafił do policyjnego aresztu. Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Starszy z mężczyzn po wykonaniu niezbędnych czynności został zwolniony do miejsca zamieszkania.

- reklama -

Za wprowadzenie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Racibórz

 

/ps/

 

 ———————————————————

 

patrz także:

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego raciborskiej komendy zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy są podejrzani o wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here