Obniża się poziom wody w Odrze. Najbardziej w Krzyżanowicach

Czy mieszkańcy raciborszczyzny mogą odetchnąć z ulgą i przestać obawiać się powodzi? Na razie za wcześnie na tak dużą dawkę optymizmu, niemniej poziom wody w Odrze obniża się – szczegóły>>>

W minionych dniach w powiecie raciborskim notowano liczne podtopienia piwnic i posesji. Strażacy mieli pełne ręce roboty, a mieszkańcy raciborszczyzny z coraz większym niepokojem spoglądali w kierunku Odry. Tymczasem okazuje się, że być może wszyscy możemy odetchnąć z ulgą. 6 czerwca poziom wody w Odrze obniżył się. Największy spadek odnotowano w Krzyżanowicach – o 80 cm. Poprawiło się również w Chałupkach (spadek o 70 cm) i Raciborzu-Miedoni (spadek o 30 cm).

- reklama -

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Wysoki poziom wody w Odrze i kanale Ulga. Zobacz zdjęcia

Wody w Odrze przybywa z dnia na dzień (zdjęcia). Poziom wody na wodowskazach w Krzyżanowicach, Chałupkach i Miedoni przekroczyła stan ostrzegawczy. To jednak nie koniec, bo deszcz ma padać jeszcze przez kilka dni.

Prezydent B. Komorowski przyjedzie do Raciborza

Wiele wskazuje na to, że pierwszą łopatę pod budowę zbiornika  Racibórz Dolny wbije prezydent B. Komorowski. Z taką propozycją wystąpił wojewoda Z. Łukaszczyk. Kiedy głowa państwa zjawi się w Raciborzu?

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. ciekawe ile razy nas jeszcze zaleje zanim skończą ten pieprzony zbiornik. Ciagnie się to jak smród po gaciach, a moglibysmy już dawno przestać się co roku bać, że nas znów zaleje.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here