Sportowa rywalizacja podczas festynu w Górkach Śląskich

0

8 czerwca w Górkach Śląskich odbył się festyn rodzinny połączony z turniejem Górki Cup 2013, w którym wzięło udział 6 drużyn orlików z dwóch powiatów. Festyn w Górkach Śląskich – zobacz zdjecia

Po deszczowych dniach na początku tygodnia, sobotni poranek – 8 czerwca przywitał organizatorów festynu piękną słoneczną pogodą. Imprezę zorganizował Ludowy Klub Sportowy Górki Śląskie oraz Ochotnicza Straż Pożarna Górki Śl. Do współpracy zaproszono Gminne Centrum Kultury w Nędzy oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Pawła II w Górkach Śl. Impreza rozpoczęła się turniejem Górki Cup 2013, w którym wzięło udział 6 drużyn orlików z dwóch powiatów: RKP Rybnik, Unia Racibórz, LKS Markowice, LKS 1908 Nędza, Dąb Gaszowice oraz gospodarze LKS Górki Śl. Na głównej płycie wytyczono dwa boiska dla orlików. Po raz pierwszy w historii tego klubu sportowego wybiegło na murawę prawie 100 adeptów piłki nożnej rocznika 2002 i młodsi. Każda drużyna rozgrała razem 5 meczy z przerwą na ulewny deszcz, jakby zaplanowany specjalnie przez organizatorów, który przeszedł nad Górkami w połowie turnieju. Oto klasyfikacja końcowa pierwszego turnieju Górki Cup2013 oraz wyniki poszczególnych meczy:

- reklama -

 

Rybnik – Gaszowice 13:0
Racibórz – Markowice 3:0
Nędza – Górki 4:2
Rybnik – Markowice 8:0
Gaszowice – Nędza 2:1
Racibórz – Górki 6:0
Rybnik – Racibórz 4:0
Gaszowice – Górki 3:5
Markowice – Nędza 1:5
Rybnik – Górki 9:0
Nędza – Racibórz 1:6
Markowice – Gaszowice 4:2
Rybnik – Nędza 14:0
Gaszowice – Racibórz 0:9
Markowice – Górki 1:0

 

 Rybnik – Gaszowice 13:0
Racibórz – Markowice 3:0
Nędza – Górki 4:2
Rybnik – Markowice 8:0
Gaszowice – Nędza 2:1
Racibórz – Górki 6:0
Rybnik – Racibórz 4:0
Gaszowice – Górki 3:5
Markowice – Nędza 1:5
Rybnik – Górki 9:0
Nędza – Racibórz 1:6
Markowice – Gaszowice 4:2
Rybnik – Nędza 14:0
Gaszowice – Racibórz 0:9
Markowice – Górki 1:0

 

 

 

Podczas rozgrywek organizatorzy wyróżnili wielu piłkarzy:
 
Maksymilian Tkocz (RKP Rybnik) – najlepszy strzelec (10 trafień).
Eliasza Rudka – najlepszy piłkarz (1908 Nędza).
Oskara Rzechaka (Dąb Gaszowice) – najlepszy bramkarz.
Drużyna gospodarzy została wyróżniona (Fair Play) również za to, że występowała w niej największa liczba dziewcząt: Julia Drożdż, Michalina Goc, Dominika Gronert i Milena Gawron i Wiktoria Uranin
.

 

Nagrody wręczała Wójt Gminy Nędza – Anna Iskała, zasłużony działacz piłkarski i jednocześnie wieloletni trener drużyny Górek Śl. Alojzy Musioł oraz Prezes klubu Artur Weiner. Drugi komplet bramek na turniej udostępnił Pan Jacek Szopa. Składamy na jego ręce szczególnie podziękowanie za wypożyczenie sprzętu, niezbędnego do organizacji tak dużego turnieju.

Druga część festynu należała do "fajermanów" z Górek i ich gości. Zaprzyjaźniona jednostka straży pożarnej z Żytnej ugasiła szalejący pożar przed publicznością zgromadzoną na stadionie. Następnie specjalnie dla najmłodszych dzieci zorganizowano akcję obsługi gaśnicy dla młodych strażaków, by mogli się poczuć prawdziwymi strażakami. Ten pokaz odbył się w ramach corocznie organizowanego Dnia Strażaka dla dzieci i młodzieży z Górek przez OSP Górki Śl.
Wiele z atrakcji dotyczyło różnych dyscyplin sportu, nigdy nie uprawianych w Górkach. Zorganizowano pierwszy pokaz hokeja stołowego oraz czukbola (odmiana piłki ręcznej). W obu przypadkach wszyscy uczestnicy festynu mogli się zapoznać z regułami gry oraz zagrać po raz pierwszy w życiu.Prezentacja nowych sportów w Górkach mogła się odbyć dzięki instruktorowi z Rybnika, Panu Michałowi Kowalczykowi. W międzyczasie Pani Joanna Mużelak, dyrektor GCK z Nędzy razem z pracownikami przygotowała gry i zabawy pod gołym niebem, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Za udział we wszystkich grach i zabawach dzieci zostały obdarowane słodyczami i innymi drobnymi prezentami.
Nauczyciele i opiekunowie szkoły z Górek zadbali o to, aby najmłodsi z tutejszej placówki oświatowej mogli się zaprezentować w specjalnym programie artystycznym dla rodziców, dziadków i mieszkańców. Bogaty program dla naszych dzieci zakończył się występem Kubusia i Tygryska ze Stumilowego Lasu.
Festyn zakończył się dyskoteką dla dzieci i dorosłych.

 

pobl. Marta Rajchel

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here