Przystań na Odrze w październiku 2014

3

Do września tego roku mają zakończyć się formalności, a w październiku rozpocząć prace przy przystani kajakowej na bulwarach nadodrzańskich. Inwestycja współfinansowana przez UE zostanie oddana do użytku po roku.

Przebieg inwestycji zreferował szef magistrackiego wydziału rozwoju Rafał Jasiński
 
 ————————————————————————–

 

- reklama -

Przystań kajakowa ze sceną to ostatni etap projektu "Przywrócenie wartości przestrzeni miejskiej poprzez wielofunkcyjne zagospodarowanie nadodrzańskich bulwarów w Raciborzu". W jego ramach powstały m.in. ścieżki rowerowe, zrewitalizowano zieleń w parku zamkowym oraz otoczenie pomnika Powstańców Śląskich. Przystań, której pierwszy projekt powstał już w 2010 roku, trafiła na listę rezerwową RPO woj. śląskiego. Nieoczekiwanie jednak okazało się, że pozostałe projekty w innych miastach nie pochłonęły całego budżetu, więc pomysł z przystanią doczeka się współfinansowania. Jego całkowity koszt to 4,7 mln zł.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Lenk poinformował, iż prace ruszą najpóźniej w październiku tego roku, a zakończone mają zostać 12 miesięcy później. – Konstrukcję konsultowałem z lokalnymi kajakarzami i została ona oceniona bardzo wysoko. Będzie ona całkowicie odporna na działanie wody, więc czasowe wezbrania rzeki jej nie zaszkodzą. Sama inwestycja polega na wejście kilka metrów w koryto rzeki, gdzie będzie przystań dla kajaków i łodzi płaskodennych, oprócz tego będą schody i pochylnia. A także scena – mówił. Wykluczył jednak powstanie piaszczystego odcinka plaży, co mu sugerowano przy okazji opracowywania koncepcji.

Przy okazji prezydent przypomniał, iż modernizacja Zamku Piastowskiego i jego sąsiedztwa kosztowała ok. 30 milionów zł,  z czego najwięcej (22 miliony) pochłonął sam zamek.

 

Paweł Strzelczyk

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. Ta przystań to największa bzdura na świecie. Pochłonie mnóstwo kasy, a raciborzanie i tak chodzic będą na zwirownię.

  2. turysta

    Władze miasta lubią robic rzeczy duże i drogie . Samą przystań mozna zrobić o za wiele mniejsze pieniądze !!. MIeszkańcy potrzebują mieszkań i pracy . Warto zachęcic np.przez dofinansowanie , do budowy przez wspólnoty mieszkaniowe placu zabaw dla dieci . Jest z tym tragicznie !! . Przydałoby się więcej ścieżek rowerowych w mieście . MIała być scieżka do łężczoka i nic ! . Kiedyś w parku były kajaki . Za 4 zlote mozna było sprawić ogromną frajde swoim dziecim !

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here