Udział delegacji G5 w obchodach Dni Chocieborza

0

W dniach 21-23.06.2013 r. delegacja nauczycieli: p. Joanna Nowak i p. Anita Dąbkowska wraz z dyrektorem Gimnazjum nr 5 p. Dariuszem Malinowskim wzięła udział w Dniach Chocieborza i obchodach 100-lecia partnerskiej szkoły.
Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu współpracuje ze szkołą w Chocieborzu od 2006 r. Początkowo współpraca odbywała się w ramach klubów NET działających w obydwu szkołach, co zaowocowało stałą współpracą placówek. W ramach tej współpracy obie szkoły co roku realizowały wiele wspólnych projektów, m.in. RACHOT, wspólne wyjazdy narciarskie, wyjazdy nad Bałtyk, zajęcia terenowe w górach, rycerskie w grodzie Byczyna, wycieczki nad rzekę Dobrawę, do Pragi, Telca, co zostało uwzględnione w liczącej ponad 400 stron i zawierającej płytę DVD publikacji „100 let gymnazja w Choteboru”.

W czasie obchodów delegacja z G5 wzięła udział m.in. w przedstawieniu w wykonaniu nauczycieli szkoły, do którego scenariusz napisali uczniowie, występach chóru szkoły, zajęciach sportowych, teatralnych, koncercie rockowym zorganizowanym przez zespoły złożone z absolwentów i uczniów partnerskiego gimnazjum, przemarszu z okazji Dni Chocieborza jako reprezentacja Raciborza oraz uroczystej Mszy Św. odprawionej przez biskupa z Hradca Kralowe dla całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości.

W czasie wizyty obydwie placówki uzgodniły dalszą współpracę na kolejne lata oraz rozpisały wspólny projekt na wymianę młodzieży na przyszły rok szkolny. Nie zabrakło również wymiany doświadczeń wszystkich współpracujących szkół, również z Francji i Szwecji w ramach pogłębienia wzajemnych relacji i integracji.


Wizyta była pełna przeżyć, emocji, doświadczeń i przyniosła wymierne efekty w postaci nowych pomysłów dotyczących dalszej współpracy i wymiany uczniów obydwu placówek oraz wzajemnego poznawania Raciborza i Chocieborza.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here