Starosta: Zbiornik nie będzie zalany po ukończeniu

5

– Za mało deszczu pada na naszym terenie, by była możliwość napełnienia zbiornika. Trwałoby to latami –  Adam Hajduk dementuje doniesienia, iż Zbiornik Racibórz po ukończeniu budowy będzie na próbę zalany.

O czas po którym zbiornik przeciwpowodziowy powstający na terenie Nieboczów będzie zbiornikiem mokrym zagadnął podczas dzisiejszej sesji rady powiatu radny Leonard Malcharczyk. W odpowiedzi z ust starosty usłyszał, iż może to być 30, 40, a nawet 100 lat, w zależności jak długo będą eksploatowane pokłady kruszyw zalegających w czaszy zbiornika.

- reklama -

Przy okazji starosta zaprzeczył, jakoby zbiornik po ukończeniu budowy miał zostać napełniony celem sprawdzenia jego szczelności. Informowali o tym pod koniec lutego br. przedstawiciele Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, goszczący na sesji rady miasta. Przypomnijmy, wg RZGW napełnianie miało potrwać 8 miesięcy. – To niemożliwe przy takich opadach. Przez całe lata nie uda się zgromadzić takiej ilości wody – podsumował starosta.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ———————————————

 

patrz także:

 

Umowa na Zbiornik Racibórz została podpisana

We wtorek w Ministerstwie Środowiska została podpisana umowa na realizację przez Dragados Oddział w Polsce budowy Zbiornika Racibórz. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych oraz władz kraju.

 

 

RZGW: Zbiornik Racibórz skończą do 2016 i zaraz potem zaleją

Wystarczyło jak Amerykanie pochwalili się, że u nich takie zbiorniki powstają w dwa lata, a RZGW przyjął rok 2016 jako termin ukończenia budowy zbiornika Racibórz. Niedługo potem zostanie on zalany wodą.

 

 

Prezydent B. Komorowski przyjedzie do Raciborza

Wiele wskazuje na to, że pierwszą łopatę pod budowę zbiornika  Racibórz Dolny wbije prezydent B. Komorowski. Z taką propozycją wystąpił wojewoda Z. Łukaszczyk. Kiedy głowa państwa zjawi się w Raciborzu?

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

5 KOMENTARZE

 1. ??

  A po co zalweać zbiornik wodą? czy on nie ma zbierać wody z rzek i deszczy? To po co chcą go zalać? Zeby nie byłow nim już miejsca w razie powodzi? Co za głupota.

 2. !!

  Przecież napisali, chcieli zrobić próbę szczelności. Tak trudno zrozumieć?

 3. :)

  A po próbie to co z woda zrobią ,żaby wypiją?

 4. !!

  No właśnie – skąd oni wezmą tyle wody na tę próbę? Przecież to jest marnowanie wody!

 5. jasnowidz ?
  [color=#ff0000]Przecież za rok może POwtórzyć się 1997-y[/color] i …
  Samo życie dokona ,,próby,, .

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here