Czwarte urodziny stowarzyszenia „Dobro Ojczyzny”

24

"Bóg, honor, ojczyzna" to coś więcej niż hasło. Działające od lipca 2009 roku stowarzyszenie prowadzi aktywną działalność w zakresie kształtowania świadomości społecznej, opartej na zasadach prawdziwej demokracji.

 

- reklama -

Założyciele i liderzy tej organizacji: prezes Józef Sadowski, przew. rady programowej Józef Kastelik i członkowie zarządu dokładają wszelkich  starań, aby program był ciekawy i wartościowy pod względem ideowym w myśl realizacji hasła” Bóg, honor, ojczyzna”.

 

Dotychczas stowarzyszenie zorganizowało m. in. spotkania z senatorem Czesławem Ryszką, prof. Jerzym Robertem Nowakiem, prof. Ryszardem Kozłowskim z Politechniki Krakowskiej, posłami do sejmu RP Beatą Kępa i  Bolesławem Piechą. Interesującą okazała się debata przedwyborcza z udziałem kandydatów do sejmu i senatu z różnych opcji politycznych. Gościem stowarzyszenia w ubiegłym roku był też śp. ks. Eugeniusz Dębicki.

 

Wszystkie spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem raciborzan. Jako organizacja pozarządowa, Stowarzyszenie „Dobro Ojczyzny” utrzymuje bliskie kontakty z samorządem lokalnym i wojewódzkim. Współpracuje z podobnymi organizacjami na terenie Wodzisławia, Rybnika, Głubczyc, Kędzierzyna–Koźla i Bytomia. Stowarzyszenie jest członkiem polsko–czesko–słowackiej grupy TRIATON. Jest także w bliskim kontakcie z polską organizacją wspierania oraz rozkrzewiania języka i kultury przy Polskiej Misji Katolickiej w Kolonii.

 

– W ubiegłym roku, za namową biskupa opolskiego Andrzeja Czai, utworzyliśmy prężnie działające Bractwo św. Józefa przy kościele Jego imieniem w Raciborzu – Ocicach. Także z inicjatywy ks. Biskupa Ordynariusza  organizujemy w kościele farnym pod wezw. WNMP cykliczne wykłady profesorów Uniwersytetu Opolskiego z zakresu  Katolickiej Nauki Społecznej – dodaje Józef Kastelik.

 

Warto przypomnieć, że  „Dobro Ojczyzny” 3 września 2012 wspólnie ze śp. ks.proboszczem Eugeniuszem Dębickim, Klubem Inteligencji Katolickiej i Kołem Radia Maryja zorganizowało spotkanie Rodziny Radia Maryja w Sanktuarium Matki Bożej Raciborskiej, transmitowane przez tę rozgłośnię i TV TRWAM na cały świat. Wiosną tego roku stowarzyszeniu przyznano status organizacji pożytku publicznego.

 

– Teraz zamierzamy założyć fundację działalności edukacyjnej poprzez wydawnictwa i własny portal internetowy – twierdzi prezes Józef Sadowski i dodaje, że dla nich wzorem do naśladownictwa są wielcy Polacy: Bł. Jan Paweł II, marszałek Józef Piłsudzki i śp. prezydent Lech Kaczyński.

 

Czwarta rocznica powstania Stowarzyszenia „Dobro Ojczyzny” jest okazją do dokonania podsumowania dotychczasowej działalności i wytyczenia programu na przyszłość. Z tej okazji, 18 lipca o godz. 18:00 w amfiteatrze Domu Kultury „Strzecha” odbędzie się spotkanie, które zostanie połączone ze wspólnym grilowaniem członków i sympatyków stowarzyszenia oraz zaproszonych gości.

/Mak/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

24 KOMENTARZE

 1. Organizacja – Stowarzyszenie jest bardzo potrzebne w Raciborzu.
  Większość młodzieży jest obecnie bezideowa.
  Za mało albo wcale nie mówi się o miłości do Ojczyzny w domu, szkole, na iprezach gdzie leje się tylko piwo i serwuje ogłuszające dźwięki jakieś krzykliwej muzyki.Jedna z oięciu prawd Związku Polaków w Niemczech brzmiała: wiara naszych ojców jest wiarą naszych dzieci.

 2. Marszałek Piłsudski!!!!! Proszę poprawić ten błąd.

  Stowarzyszenie Dobro Ojczyzny powinno mieć swoje czasopismo, a na to brak władzom miasta pięniędzy.
  Czy dlatego, że Dobro Ojczyzny propaguje patriotyzm?

 3. Niby Dobro Ojczyzny w nazwie, a popierają PIS. Dla mnie jedno wyklucza drugie.

 4. WD40

  Boże uchowaj od takich „patriotów”.

 5. Uważacie , że PO – wcy to prawdziwi patrioci?
  Już 6 rok prowadzą Polskę do upadku, a nas czarują aby pozostać na swoich, dobrze płatnych stanowiskach.
  Jeszcze niektórzy nie odczuli tej postępującej biedy, więc pozwalają sobie bronić PO.

 6. Myślący ty chyba za bardzo myślący nie jesteś. Pokaż gdzie tu kto broni PO. Dla pisowców każdy kto jest przeciwko nim, jest z PO.

 7. aha

  A na zdjeciu z imprezy same staruszki, co to pewnie tylko na PiS glosują i w taki sposób niby dbają o dobro ojczyzny. aha.

 8. Wybierałem PO ale teraz wolę PiS. Mam już dosyć tych kłamstw Donalda i ukrywania prawdy która po czasie i tak wypływa na powierzchnię. Dodam , iż Polska jest w niebezpieczeństwie gospodarczym i finansowym. To się pogłębia a naród biednieje.Młodzież wykształcona za pieniądze nas- podatników ucieka za granicę i przynosi zyski innym państwom.Wszystko drożeje. Nie ma pewnych emerytur w przyszłości.Niedobór dzieci uzupełniają rodziny patologiczne , utrzymywane przez państwo.Dla tych którzy zdobędą jakieś wykształcenie, i tak nie ma i nie będzie odpowiedniej pracy w tym kraju. Więc co nas czeka?Powiedz wreszcie Donaldzie prawdę narodowi i odejdź z honorem.

 9. To już dzisiaj. Gratulacje. Trzymajcie się.

 10. Takich „Życzliwych” w Raciborzu jest przeważająca większość, ale mówi się i pisze tylko o mniejszości niemieckiej, która utożsamiana jest z elektoratem PO ! ! ! W ostatnich latach całe zło i bieda, to rezultat nieudolnych rządów PO, nie wiem tylko dlaczego właśnie za taki stan państwa obarcza się PIS ??? Przypomina mi się sytuacja na Ślasku, w okresie miedzywojennym kiedy młodzież zrzeszana w różne organizacje na Ślasku żyła euforią rozwijającego się odrodzonego państwa polskiego po Rozbiorach. Niestety, dzisiaj ta młodzież patrzy na Zachód, jako nadzieja na lepsze jutro ! ! ! Jeśli dodać do tego, że rządząca w Polsce koalicja PO i PSL, patrzy na to co zażyczy sobie UE – mamy obraz obecnej sytuacji w Polsce. Dla Polaków i Ślązaków zamieszkałych obecnie na Ślasku jest nadzieja w zrzeszaniu się w różne organizacje, by reagować na szkodliwe dla Ślaska poczynania, obecnie rządzących państwem Polskim. Śląsk jest Polski i Ślązacy do Polski należą.

 11. Prezes Tadeusz Wojnar, również Przewodniczaxcy Rady Miasta Raciborza –
  po raz piaty – 20 lat ,,rżnie,, emerytów i rencistów na około 30
  000zł., na swoją pensję miesieczna! , członków Nowoczesnej ! Emeryci i
  renciści obudzcie się! Prezydent Państwa zarabia dwukrotnie mniej! Jego
  podopieczny Prezydent ,,tylko 12 000zł.! To polityczni …..złodzieje
  naszych czynszów i podatków! Działaja ……zgodnie z prawem!

 12. sad

  Może to i trochę smutne, ale myslę, że w dzisiejszych czasach „Bóg, honor, Ojczyzna” to już jedynie hasło. Nic więcej. Boga nie ma, za Ojczyznę taką jak Polska niewarto walczyć, honor stał się passe.

 13. dawk

  @sad
  Napisałeś, że „Boga nie ma”! Ciekawe, bardzo ciekawe. Polecam przyczytanie poczatkowych fragmentów „Mistrza i Małgorzaty”.

 14. dawk

  @sad Zawsze mnie zduiewają deklaracje domorosłych ateistów, którzy stwierdzają – ni z tego ni z owego – że Pana Boga po prostu nie ma ! Przepraszam, a kto to Panu powiedział, jeśli można zapytać?

 15. sad

  Boga nie ma w zyciu dzisiejszej młodzieży. czy istnieje, czy nie – to kwestia indywidualna, ale w swiadomości ludzi młodych Bóg przestał istnieć.

 16. W tej organizacji pełno ludzi z mniejszośći niemieckiej jak i byłych komuchów, czy to organizacja patriotyczna, propolska?

 17. ah ja

  No tak, dla tych ludzi dobro ojczyzny to przerobienie jej na niemiecką modłę. Tyle mają do powiedzenia. Sprzedac ciężką prace naszych pradziadów za niemieckie obywatelstwo.

 18. PRAWDA ISTNIEJE, niezależnie od tego, czy Ją dostrzegamy czy nie. W komentarzach – te puste negacje, to bełkot młokosów, którym wiek, każe być dorosłym – niczego nie nauczono i niczego nie doświadczając. Tak też zdewaluowano szczytne hasła Bóg, Honor i Ojczyzna – nie jest to wina młodych ale systemu oświaty, wogóle. Zawsze tak było i pozostanie, że te szczytne ideje wpajali młodym, właśnie Starzy ! ! ! Gdy jeszcze; Bóg, Honor i Ojczyzna coś znaczyły dla młodych, do szkól zapraszano ludzi starszych, którzy w swoim życiu przeżyli, nie jedno. Resztę ciekawości młodych uzupełniano w swoich rodzinach – na rozmowie z dziadkami. Tu pojawia się druga przyczyna totalnego degradacji ideowych wartości – Whermacht, SS, HJ, Ludowe wojsko Polskie, Andersowa Armia, AK, Cichociemni, partyzanci i itp. – każdy opwiadał o swoich wartościach, które w dobrej wierze, niestety znacznie antagonizują postawy dzisiejszej młodzieży ! ! !
  Powoli musimy się uczyć, wszyscy, autentycznej tolerancji i szacunku do drugiego człowieka. Nie zrobimy kroku do przodu, negując Siłę Stwórczą – Boga.

 19. Jan

  Organizacja ta prześiąknieta jest typami z podwujnymi poszportami, działają zarówno dla niemieckich jak i postkomunistycznych układów, i dosyć dobrze inwigilują to środowisko, przynajmniej od kilku lat.

 20. nawet startują z ich list wyborczych, wstyd,organizacja niemająca nic wspólnego z dobrem kraju i patriotyzmem, raczej z organizacjami proniemieckim i prosowieckimi

 21. Po przecxzytaniu tekstu artykułu i licznych komentarzy, najpierw podziwiam liderów i działaczy Dobra Ojczyzny za to , że im się jeszcze chce krzewić idee patriotyczne podczas gdy Ci krytykujący komentatorzy zapewene nic nie robią aby zmienić sytuację w naszej ojczyźnie i jeszcze podkładają nogi tym którzy działają dla wspólnego dobra. Zadstanówcie się zanim coś tu wpiszecie.

 22. www

  A do tego ukladaja sie z pewna grupa raciborska.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here