Ruszyły zapisy na zajęcia w MDK w nowym roku szkolnym

0

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu przedstawia ofertę zajęć pozalekcyjnych na rok szkolny 2013/2014. Jak co roku można zapisać się na m.in. zajęcia wokalne, taneczne, plastyczne czy teatralne. Sprawdź ofertę MDK.

Pod opieką MDK działają:

- reklama -

zespół wokalny MIRAŻ dla młodzieży od lat 14

zespół wokalny dla dzieci i młodzieży  w wieku 9 – 13 lat

zajęcia plastyczno- rytmiczne  dla dzieci do lat 6

koła technik plastycznych; Pracownia Artystyczna „Bonifacy”, Wybrane Techniki Plastyczne dla dzieci i młodzieży, Studio Plastyki z elementami scenografii dla gimnazjalistów, Akademia Młodego Artysty.

malarstwo i rysunek studyjny

rękodzieło artystyczne

taniec towarzyski i nowoczesny – dla dzieci i młodzieży

Studio Baśni

grupa teatralna IRREALIS

SCENA dramatyczna, kreacji dla młodzieży gimnazjalnej i szkół ponadgimnazjalnych

Teatr KODO – dla młodzieży gimnazjum

warsztaty teatralne – grupy warsztatowe: „Wizja”, „Czwarta Ściana”, „Drabina”

zajęcia świetlicowe

Zespoły dziecięcego tańca nowoczesnego: „Ledies First”, „Small Ledies”

Dziecięcy Zespół tańca towarzyskiego: „Allora Dance”

Klub Tańca Towarzyskiego: „Rewia” i „Mini Rewia”

Zespół Taneczny REWIA

Zajęcia wokalne i emisji głosu dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu jest placówką o wszechstronnej działalności merytorycznej w obszarze kultury artystycznej na rzecz dzieci i młodzieży. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą zajęć prowadzonych w licznych kołach zainteresowań przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Proces kształcenia naszych wychowanków wpływa na rozwijanie zainteresowań, uzdolnień i talentów. Wdrażamy dzieci i młodzież do planowania, organizowania czasu wolnego od nauki oraz kulturalnego wypoczynku i rozrywki.

Organizujemy profesjonalne warsztaty twórcze prowadzone przez znakomitych specjalistów z zakresu danej dziedziny, konkursy, plenery plastyczne, wyjazdy wychowanków na zagraniczne i ogólnopolskie festiwale i przeglądy itp. Stąd też niewątpliwie byli jak i obecni wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu są jego najważniejszą „wizytówką” działalności – strona internetowa Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu  (www.mdk-raciborz.pl). Często też Ci byli wychowankowie placówki podążający własną drogą artystyczną i to z sukcesami, przyjmują zaproszenia od swoich byłych „mistrzów”- nauczycieli do udziału w imprezach promujących naszą placówkę jak m.in. Anna Wyszkoni, Oriana Soika, Marzena Korzonek, Grzegorz Tomasiak czy też Hanna Hołek. Zasługą kadry pedagogicznej MDK w Raciborzu jest również to, że sukcesywnie podejmuje się coraz to nowych wyzwań w dziedzinie edukacji artystycznej dla dzieci i młodzieży z całego powiatu raciborskiego. Czas spędzony w naszej placówce jest dobrą alternatywą w rozwoju talentów jak i dobrze rozumianą organizacją czasu wolnego dla dzieci i młodzieży naszej społeczności lokalnej.

Z inicjatywy Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu są organizowane imprezy cykliczne, które spotykają się z uznaniem i aprobatą licznych środowisk artystycznych. Najważniejsze imprezy kulturalno – oświatowe organizowane przez MDK w Raciborzu, promujące placówkę i powiat raciborski to:

Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej

Festiwal Piosenki Europejskiej

Plener malarski na Zamku Piastowskim w Raciborzu

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego PIAST

Dodatkowo:

Realizujemy projekty edukacyjne z Catholic Primary St. Mary’s  School w Wrexham (Walia) i ze Strediskiem Volneho Casu w Opavie (Czechy).

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu prowadzi działalność oświatowo- wychowawczą od roku 1985. W historii swojej działalności od roku 1955 placówka prowadziła działalność pozaszkolną jako Dom Harcerza, od 1957 r. jako Ognisko Pracy Pozaszkolnej, a od 1961 r. jako Dom Kultury Dzieci i Młodzieży. Dobre efekty naszej działalności zawdzięczamy m.in. bogatej tradycji i wieloletniemu doświadczeniu.

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu został również doceniony przez Ministra Edukacji Narodowej, który przyznał naszej instytucji tytuł pn. „Miejsce odkrywania talentów” – jako pierwszy i jedyny w powiecie raciborskim. Ten zaszczytny tytuł został nadany naszej placówce w Roku Odkrywania Talentów tj. w roku szkolnym 2010/ 2011 – ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Zapraszamy na zapisy do poszczególnych kół w okresie wakacyjnym od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30 lub telefonicznie pod nr 32 415 23 28, e-mail [email protected] (prosimy o podanie imienia i nazwiska dziecka, wieku oraz nr kontaktowego do opiekuna).

 Z poważaniem,

Elżbieta Biskup, Dyrektor MDK w Raciborzu

 

publ. /ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here