W sobotę Ślązacy pomaszerują w VII Marszu Autonomii

Marsz Autonomii organizowany jest co roku dla upamiętnienia nadania ziemiom górnośląskim autonomii przez Sejm Ustawodawczy w 1920 r. Tegoroczny odbędzie się 13 lipca, a organizatorem jest Ruch Autonomii Śląska. 

Uczestnictwo w pochodzie to także sposób na zamanifestowanie swojego przywiązania do Górnego Śląska, do śląskiej tożsamości, ślōnskij gŏdki i kultury. Marsz wystartuje w sobotę, 13 lipca w samo południe z Placu Wolności w Katowicach. Uczestnicy pochodu będą się tradycyjnie kierować w stronę placu Sejmu Śląskiego, gdzie o godz. 14.00 rozpocznie się III Dzień Górnośląski.

- reklama -

 

źródło: autonomia.pl

 

/ps/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Takie niemiecie zrywy na naszych ziemiach powinny byc napietnowane i wyplweione z naszej kultury. Poza tym, co to za autonomia Śląska? Nie jest autonomiczny i nie bedzie, wiec niech sie starzy niemcy obejdą smakiem!!!!!

  2. Ślązacy nie pójdą za jakimś Gorzelikiem, który sobie ubzdurał autonomię – Polska jest jedna, a mniejszości zawsze będą mniejszościami- do czasu ich rozwiązania ( jak tak dalej będą burzyć ład na Ślasku ! ! ! )

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here