Festiwal Nauki, czyli jak smakuje jajecznica z satelity

0

Raciborski wrzesień upłynie pod znakiem Festiwalu Nauki. Zainicjowana przez PAN impreza będzie stanowić okazję do sprawdzenia, jak smakuje usmażona na antenie satelitarnej jajecznica, czy też… jak wywołać trzęsienie ziemi.

Miasto Racibórz przyjęło rolę współorganizatora Festiwalu Nauki, zainicjowanego przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. Partnerem projektu jest również Powiat Raciborski. Podczas Festiwalu, który zaplanowano na wrzesień odbędą się spotkania z nauką; edycje warsztatowe i plenerowe.

- reklama -

Cześć warsztatowa zorganizowana zostanie na terenie Zespołu Szkół Mechanicznych im. Arki Bożka w Raciborzu. Cześć plenerowa odbędzie się na dziedzińcu Zamku Piastowskiego. Festiwal Nauki to niewątpliwa okazja dla mieszkańców na wywołanie własnego trzęsienia ziemi lub sprawdzenia, jak smakuje jajecznica usmażona na antenie satelitarnej. To również okazja dla przyszłych studentów do pogłębienia swoich zainteresowań w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych i być może wyboru studiów na kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy.

 

Wszystkich zainteresowanych nauką i nie tylko nie może zabraknąć na Zamku Piastowskim w Raciborzu, 21 września. Oprócz pokazów naukowych będą również występy zespołów artystycznych i liczne konkursy dla uczestników festiwalu. Realizacja Festiwalu Nauki w Raciborzu możliwa będzie dzięki finansowemu wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego.

publ. /żet/

Polecamy również:

Uczniowie mechanika pokazali, że fizyka nie musi być nudna

Hologramy, doświadczenia z prądem elektrycznym, falami, polem elektromagnetycznym, itp., zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych podczas interaktywnych pokazów z fizyki. Zobacz WIDEO – pokazy z fizyki.

 

Fascynująca nauka w Gimnazjum nr 5 w Raciborzu

Walki w realiach wczesnego średniowiecza, doświadczenia chemiczne i fizyczne, przedstawienia "Teatru Ciemności"… II Festiwal Nauki w Gimnazjum nr 5 w Raciborzu obfitował w liczne atrakcje – zdjęcia.

Szkoła Podstawowa w Kuźni Raciborskiej: fascynująca nauka!

O tym że nauka nie musi polegać na czytaniu podręcznika i wkuwaniu przekonali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Kuźni Raciborskiej przy okazji Dnia Nauki. Szkoła Podstawowa w Kuźni Raciborskiej – Dzień Nauki – szczegóły.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here