Zbiornik Racibórz Dolny: Dragados znaczy teren

3

Wykonawca zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny oznaczył już teren, na którym będzie prowadził prace przy realizacji wartej prawie 937 mln zł inwestycji. Tablica Dragadosa stanęła nieopodal Rafako>>> 18 czerwca 2013 roku w siedzibie Ministerstwa Środowiska zawarto umowę na wykonanie Zbiornika Przeciwpowodziowego na rzece Odrze Racibórz Dolny. Umowę podpisali przedstawiciele hiszpańskiego giganta budowlanego Dragados (wykonawca) i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Katowicach (inwestor). Niebawem mają rozpocząć się prace ziemne przy budowie zbiornika, tymczasem Dragados już teraz oznaczył teren, na którym przyjdzie mu pracować przez najbliższe lata (termin realizacji inwestycji wyznaczono na 2017 rok).

- reklama -

Tablica Dragadosu stanęła za Rafako, na rozdrożu ścieżek rowerowych wytyczonych po wałach przeciwpowodziowych.


Termin wykonania inwestycji wyznaczono na 2017 rok.

Zbiornik Racibórz Dolny ma zapewniać ochronę przeciwpowodziową 2,5 miliona mieszkańców dorzecza Odry, poczynając od Raciborza w dół rzeki po Wrocław. Zbiornik ma przyjąć maksymalnie 185 mln m3 wody. Całkowita długość jego zapór wodnych to prawie 22 km, a ich wysokość – 11 m. Wysokość korony zapory sięgnie prawie 200 m. Zbiornik ma mieć maksymalną powierzchnię 26,3 km2.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Umowa na Zbiornik Racibórz została podpisana

We wtorek w Ministerstwie Środowiska została podpisana umowa na realizację przez Dragados Oddział w Polsce budowy Zbiornika Racibórz. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych oraz władz kraju.

Zgoda marszałka na wały od Turza do granicy z woj. opolskim

Marszałek województwa opolskiego poczynił mały krok na drodze do zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpowodziowego mieszkańcom gmin Kuźni Raciborskiej i Nędzy, czyli do wykonania prawostronnego obwałowania Odry od Turza do Ciska.

Starosta: Zbiornik nie będzie zalany po ukończeniu

– Za mało deszczu pada na naszym terenie, by była możliwość napełnienia zbiornika. Trwałoby to latami –  Adam Hajduk dementuje doniesienia, iż Zbiornik Racibórz po ukończeniu budowy będzie na próbę zalany.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Bardziej skomplikowanej i niepolskiej nazwy już nie było, co? To jednaz największych inwestycji w okolicy i zamiast nazwać ją rac albo ratibor albo coś w ten deseń, co by można było wykorzystać ją do celów promocyjnych, oni nazywają ja zupełnie bez sensu.

  2. Sorry, nie dotarło to do mnie. Nie chciałem niczego sprowokować. Nieuważnie przeczytałem text i poniosło mnie, bo wkurzają mnie sytuacje, kiedy wszędzie wciska sie na siłe obcojęzyczne nazwy, zamiast szerzyć nasz język.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here