RAFAKO: budowa bloków w Opolu ruszy w połowie sierpnia

2

Ustalono roboczy termin formalnego rozpoczęcia budowy bloków energetycznych w Opolu. Zdaniem ministerstwa skarbu państwa prace przy budowie bloków powinny rozpocząć się w połowie sierpnia 2013 roku!Minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpińki liczy, że budowa bloków w Opolu rozpocznie się – formalnie – w połowie sierpnia br. – Oczekiwałbym w najbliższym czasie na precyzyjne określenie harmonogramu i daty rozpoczęcia inwestycji. Na roboczo ustaliliśmy termin 15 sierpnia, bo to wynika z umowy wiążącej wykonawcę z inwestorem. Chciałbym, by 15 sierpnia rozpoczęła się formalnie budowa – powiedział minister.

W budowę bloków energetycznych w Opolu zaangażują się, oprócz głównego i pierwotnego inwestora, tj. Polskiej Grupy Energetycznej, również Kompania Węglowa, a także – czego nie wyklucza wiceminister skarbu Paweł Tamborski – Polskie Inwestycje Rozwojowe. O sprawie informuje Serwis Ekonomiczny Polskiej Agencji Prasowej.
- reklama -

publ. /żet/
 ——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

D. Tusk: moja wizyta zamyka temat rozbudowy Elektrowni Opole

Polska Grupa Energetyczna i Kompania Węglowa zawarły porozumienie dotyczące dostaw węgla do bloków energetycznych, które ma wykonać konsorcjum z Rafako jako liderem.

RAFAKO: kolejne przesunięcie sprawy Jaworzna

Przedłuża się nerwowe oczekiwanie na kontrakt budowy bloku energetycznego w Jaworznie. Zwycięskie konsorcjum – Rafako – Mostostal-Warszawa – przedłożyło spółce Tauron oświadczenie wydłużające okres związania ofertą.

Nadzór ukarał PBG za cypryjski zastaw akcji RAFAKO

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła 500 tys. zł kary na PGE S.A. za niedopełnienie obowiązku informacyjnego dotyczącego RAFAKO. Mowa o cypryjskim zastawie na akcjach RAFAKO, którego ślad prowadził na Cypr.

 ——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here