RAFAKO będzie odpowiadać za 99,99% Jaworzna

0

Zmiany dotyczące budowy bloku w Elektrowni Jaworzno: Rafako zwiększa swój udział w projekcie do 99,99%. Tym samym udział Mostostalu Warszawa zostaje ograniczony do 0,01%.

Konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa podpisało umowę zmieniającą udziały członków konsorcjum w realizacji Projektu Jaworzno (budowa bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno (III)). Zgodnie z nową umową raciborski zakład będzie odpowiadał za wykonanie 99,99 proc. inwestycji – tym samym udział Mostostalu Warszawa w projekcie został ograniczony do symbolicznego 0,01 proc.

Wyżej wymienione zmiany pociągają za sobą kolejne – proporcjonalny udział w wynagrodzeniu za realizację inwestycji, a także uprawnienie Rafako jako lidera konsorcjum do "podejmowania samodzielnych decyzji oraz reprezentowania konsorcjum wobec zamawiającego w związku z Projektem Jaworzno, z wyłączeniem zamkniętego katalogu spraw zastrzeżonych Zmienioną Umową Konsorcjum do wspólnej decyzji partnerów konsorcjum".

Rafako i Mostostal zawarły również dodatkową umowę, która określa warunki handlowe, na jakich obie spółki uzgodniły współpracę przy realizacji Projektu Jaworzno. Dodatkowa umowa pozostanie objęta tajemnicą handlową do (maksymalnie) 1 października br.
- reklama -

/Wojciech Żołneczko/
fot. (mini) Petr Štefek
 ——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

RAFAKO: budowa bloków w Opolu ruszy w połowie sierpnia

Ustalono roboczy termin formalnego rozpoczęcia budowy bloków energetycznych w Opolu. Zdaniem ministerstwa skarbu państwa prace przy budowie bloków powinny rozpocząć się w połowie sierpnia 2013 roku!

D. Tusk: moja wizyta zamyka temat rozbudowy Elektrowni Opole

Polska Grupa Energetyczna i Kompania Węglowa zawarły porozumienie dotyczące dostaw węgla do bloków energetycznych, które ma wykonać konsorcjum z Rafako jako liderem.

RAFAKO podpisuje kolejne umowy z Chińczykami ws. Jaworzna

Zarząd Rafako S.A. informuje o kolejnej umowie z chińskimi gigantami branży inżynieryjno-energetycznej. Porozumienia dotyczą budowy bloku w Elektrowni Jaworzno (III), jednakże ich szczegóły będą znane dopiero po zawarciu kontraktu z Tauronem Wytwarzanie na wykonanie inwestycji.

 ——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here