Rewolucja śmieciowa: śmieci walają się na osiedlach

19

Radny Robert Myśliwy objechał z aparatem raciborskie osiedla i odkrył ciemne strony rewolucji. To co w założeniu miało ulec poprawie, a więc segregacja odpadów, okazuje się nie lada kłopotem. Odpady zalegają pod pojemnikami.

Na problem zwraca uwagę władz miasta radny Robert Myśliwy, który dziś wystosował do prezydenta Lenka pismo o następującej treści:

- reklama -

Mam dwie wiadomości – jedną dobrą, drugą złą. Dobra jest taka, że Raciborzanie przejęli się nowym prawem i na poważnie zaczęli segregować śmieci. Zła jest taka, że tzw. dzwony na odpady segregowane nie zapełniają się jak dotychczas w dwa tygodnie, lecz w dwa – trzy dni. Efekt widoczny na jeszcze ciepłych fotografiach. A przecież weekend dopiero przed nami. Pewnie daleko nam do tonącego w śmieciach Neapolu i możemy pocieszać się, że inni w kraju radzą sobie jeszcze gorzej. Marna to jednak satysfakcja.

 

Zainspirowany piątkową interwencją mieszkańców ulicy Wojska Polskiego zrobiłem rundkę po mieście z aparatem fotograficznym w dłoni. Porozmawiałem z ludźmi. Najgorzej to wygląda po weekendzie i na mniejszych osiedlach. Śmietniki obok wielopiętrowych bloków najprawdopodobniej opróżniane są szybciej, choć to nie reguła. Tu służby porządkowe, pewnie z przezorności, działają sprawniej, niestety na plan dalszy przesuwając niższe i teoretycznie mniej zaludnione osiedla. Nie wszystkie gniazda odbioru odpadów są wyposażone w pojemniki na śmieci segregowane. Nie tylko zatem częstotliwość odbioru makulatury, plastiku i szkła, ale także ilość miejsc przeznaczonych do ich składowania budzą wątpliwości i powinny być, jak się wydaje, w sposób znaczący zwiększone. Proszę zatem o wykonanie analizy do tymczasowego systemu odbioru odpadów komunalnych w Raciborzu i przedstawienie na najbliższej sesji rady miasta wniosków wraz z konkretnymi propozycjami zmian. Na wybranych fotografiach ulice: Lotnicza, Żorska, Katowicka, Matejki i Mariańska.

 

 

Robert Myśliwy

 

oprac. /ps/

 

A jak sytuacja wygląda w Waszej okolicy? 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

19 KOMENTARZE

 1. To ku…wa wielki myśliwy myśliciel ….. to rób coś w tym kierunku,
  żeby tak nie było …… w końcu radnym niby jesteś …. a z aparatem to
  ja se mogę polatać i tobie (…..) zdjęcia przesłać, żebyś się tym
  zajął a nie tylko bzdety wypisywał …… (zainspirowany bez-radny)
  ku….wa

 2. On przynajmniej interweniuje. Inni siedzą i pierdzą w stołek. A ty nie ekshibicjonizuj się w necie tylko zrywaj się robić zdjęcia i słac do kogo trzeba.

 3. Skąd tacy idioci się biorą? Co może radny(opozycyjny) innego zrobić? Lecieć z taczką wywozić śmieci? Przynajmniej nagłośni problem. Za realizację odpowiada MIASTO i OPŁACONA firma wyłoniona w PRZETARGU.
  P.S. Panie Myśliwy i Panie Lenk! Oczekuję pociągnięcia firmy śmieciowej do odpowiedzialności. Kary finansowe powinny być! Zaoferowali się robić to za tyle, niech się wywiążą! Jak nie, rozwiązać z nimi umowę i niech dalej obsługą zajmuje się PK – co by o nich nie mówić, robili to sprawnie i nie było syfu!!!

 4. [color=#333333; font-size: 12px]Grudzień 2007 rok: „sprawa będzie rozpatrywana przez rząd, w celu stworzenia zintegrowanego systemu gospodarki odpadami, który pozwoli na utworzenie podstaw do osiągnięcia przez niego efektywności ekonomicznej” – to słowa Andrzeja Markowiaka, wiceministra środowiska rodem z Raciborza… Rząd przez sześć lat rozpatrywał i rozpatrywał – aż wyszło to co zawsze…[/color]

 5. olo

  miało być pięknie a wyszło jak zawsze

 6. hihihi

  J A K I RACIBORSKI PREZYDENT za jedyne 12 000zł na m-c[img]upload/small_1ScreenShot037-1.jpg[/img]…… TAKA REWOLUCJA SMIECIOWA !

 7. W PK na Adamczyka Panie kompletnie nie wiedzą jakich informacji udzielać na temat obecnego systemu – W ogole nie udostepniają informacji o tym gdzie mozna się dwoedziec o szczegoly. Słyszałem coś w stylu: tam gdzieś w internecie jest adres tej firmy z jasterzebia!!! Skandal – Powiiny być profesjonalnie przeszkolone jak obsłuzyć miszkańca – nagle jest tak jakby Panie z PK (lub całe PK) było obrażone na to ze obsługuje nas firma z Tudy Śląskiej.

 8. A co z workami na zabudowie jednorodzinnej? Od czasu przejęcia „śmieci” przez nową firmę nie dostaję już w trzech kolorach na poszczególny sort, za to dają dwa żółte. Czy to znaczy, że szkło, plastyk i papiery mam ładować do jednego wora? Pomijam już, że dwa worki to za mało na cały miesiąc i muszę resztę pakować do swoich worków. PK nie chcą odpowiadać, bo to nie ich sprawa i odsyłają do nowej firmy, a dodzwonić się tam to jakiś kosmos jest.

 9. ,,KOsMICZNA,, …
  Szefostwo zas w Niemcach przeca … I PEWNiE na … wakacjach. [b]Ważne, ze ,,kasa,, płynie szerokoim strumieniem[/b] !

 10. nie wiadomo gdzie większy syf- w śmietnikach czy w popierdolonym prawie zafundowanym nam przez ryżego i jego koleszkóf…………………..

 11. Właśnie przechodziłem przed chwilą obok urzędu miasta i widziałem jak
  wyglądają 3 pojemniki na segregowane odpady, które stoją w podwórzu od
  strony Sanepidu. Masakra, jak w całym mieście i to tuż pod oknami
  prezydenta. Szkoda, że nie zabrałem aparatu ze sobą.

 12. jaja

  Ta cała rewolucja śmieciowa to jakas kpina. Kosze nie są przystosowane do nowych przepisów, nikt nie wywozi smieci, a skutek taki, że walają się one pomieszane po całym mieście. wstyd i brud – i to nie tylko w raciborzu, ale także w większych miastach w Polsce.

 13. Jeśli o mnie chodzi, to odkąd jest po nowemu, przestałem bawić się w śmieszną segregację. Szkoda czasu i pieniędzy. Po jaką cholerę męczyć się z myciem kubków po jogurtach, słoików po przetworach. Woda też kosztuje. Wypieprzam wszystko do jednego kubła, i tak się przykryje innymi śmieciami i nikt nic nie zauważy. Do worów na segregowane wywalę większe odpady typu butelki pet, nie wymagajace mycia, żeby nie było, że nie segreguję. Śmieci niech sobie segregują na taśmie. 45 zł płacone miesięcznie za całą rodzinę to wystarczająco duża kwota, żeby się jeszcze pierdolić w każdym śmietkiem. Dziękuję za uwagę.

 14. w normalnym kraju firmy płacą za to, że będą odbierać od nas śmieci, bo to surowce i kasa, u nas trzeba dać wszystkim zarobić, dlatego każdy z nas musi płacić na tych wszystkich…

 15. luk

  Tak zasyfiałego Raciborza nie widzieliśmy nigdy!!!!!! …muchy i smród!! …zaraz pewnie szczury zaczną się mnożyć !!brrr…
  za co my płacimy i KOMU?????????????????????????

 16. PK

  Trzeba było zostawić wszytsko w rękach PK. Oni przynajmniej byli systematycznie i rzetelni. Może segregacja raciborzan nie była aż na tak wysokim poziomie,a le działała. teraz nie działa nic, a ludzie się tylko zniechecają, bo ich wysiłek segregacji wala się po ulicach.

 17. My za takie przeprosiny DZIĘKUJEMY!! !- chcemy wiedzieć gdzie i na co ida nasze pieniądze za segregację i wywóz { a raczej za brak systematycznego oczyszczania miasta !? Kto za to beknie?????….a może tylko nam dowalą kolejną podwyżkę za śmieci !?

 18. Takie podejscie jakie prezentujesz swiadczy o tobie .Jakby tak głupio wszyscy mysleli i egoistycznie to już nie byłoby ratunku dla tego świata.Niebój co siejesz to zbierzesz.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here