Korowód dożynkowy przeszedł ulicami Roszkowa

1

Po ciężkiej pracy, jakim jest okres żniwny przyszedł czas świętowania i podziękowania za plony. Pierwsze w tym roku dożynki parafialne w gminie Krzyżanowice miały miejsce 18 sierpnia w Roszkowie (zdjęcia).

Rano rolnicy i mieszkańcy dziękowali za owoce ziemi i otrzymane łaski podczas Mszy Świętej. Po południu spod kościoła wyruszył barwny korowód dożynkowy i przeszedł ulicami wioski. Na czele pochodu jechał w bryczce ks. proboszcz Andrzej Morawiec, wójt gminy Grzegorz Utracki i sołtys Józef Staś, obsypując cukierkami stojących na trasie pochodu mieszkańców Roszkowa. Potem szli przebierańcy, za nimi jechały odświętnie udekorowane maszyny rolnicze. Pięknie prezentowała się nowa korona dożynkowa, którą gospodynie z Roszkowa plotły pod kierunkiem pani Gertrudy Bugli. Jak co roku do pochodu włączyli się motocykliści, którzy zawitali do Roszkowa na zaproszenie księdza proboszcza.

- reklama -

 

 

Uroczystości dożynkowe kontynuowano pod wiatą przy remizie. Słoneczne popołudnie zgromadziło licznych mieszkańców i gości. W części oficjalnej wójt gminy podziękował rolnikom za wytężoną pracę, trud i wytrwałość. Podczas dożynek uczczono 80. urodziny Bertholda Kołka, naczelnika miejscowej OSP, najstarszego druha naczelnika w gminie. Dla widzów przygotowano występy kabaretu Koła Gospodyń Wiejskich oraz grupy tanecznej. Gwiazdą wieczoru był Grzegorz Stasiak – śląski aktor i kabareciarz.

Przybyli na festyn goście mogli skorzystać z bogato zaopatrzonego bufetu. Wiele atrakcyjnych nagród można było wygrać podczas loterii fantowej. Dobra zabawa i wspaniała atmosfera święta plonów to zasługa wspólnego wysiłku i mobilizacji mieszkańców Roszkowa, którym przewodził sołtys Józef Staś, a także wszystkich miejscowych organizacji społecznych.

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. ee?

    Dlaczego na tradycyjnym polskim święcie pojawiaja się lidzie poprzbierani za hindusów, etc.? Przecież to zupełnie inna kultura! Już im zabrakł pomysłów na tradycyjne polskie stroje? Żenada i wstyd.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here