Od września taniej w raciborskich przedszkolach

0

– Za pobyt w przedszkolach ponad 5 godzin rodzice zapłacą mniej niż dotychczas za każdą następną godzinę – uchwałę tej treści przyjmą radni na sierpniowej sesji. Zmiany wynikają nie tyle z hojności gminy, co z zarządzenia ministerstwa.

Od  1 września  2013 r.  za  każdą  płatną  godzinę  pobytu  dziecka  w przedszkolu gminy będą mogły pobierać maksymalnie złotówkę. Kolejna nowelizacja ustawy o systemie oświaty zakłada, że gminy będą otrzymywać  dotacje  celowe  na wychowanie  przedszkolne. Na  cztery miesiące tego roku jednostka samorządu terytorialnego otrzyma 414 zł na przedszkolaka. Ministerstwo Edukacji Narodowej podkreśla, że celem  zmian  jest systematyczne zwiększanie dostępności wychowania przedszkolnego oraz zapewnienie wszystkim  dzieciom w wieku od 3 do 5 lat miejsca w przedszkolach.

- reklama -

Rada miasta, aby sprostać dostosować prawo miejscowe do wymogów aktów prawnych wyższego rzędu, podejmie uchwałę na sesji 28 sierpnia. – Ustala się opłatę w wysokości 1 zł za każdą  rozpoczętą godzinę nauki, wychowania  i opieki nad dzieckiem, w czasie przekraczającym czas bezpłatnych świadczeń – czytamy w uchwale.

 

Paweł Strzelczyk

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here