Żwirownie na Ostrogu toną w śmieciach. Kto to posprząta?

5

Mieszkańcy miasta oraz okolic w upalne dni bardzo często szukają ochłody na terenie żwirowni na Ostrogu. Z każdą kolejną osobą, która odwiedza żwirownie przybywa śmieci. Zobacz zdjęcia – żwirownie na Ostrogu toną w śmieciach.

Wraz z początkiem wakacji na żwirownie na Ostrogu przyjeżdżać zaczęły tłumy. W weekendy, szczególnie te upalne, roi się tam od osób kąpiących się lub po prostu wypoczywających nad brzegiem zbiorników. Z każdym kolejnym dniem na terenie żwirowni pojawiać zaczęło się coraz więcej śmieci. W wysokiej trawie, a czasem na środku drogi można natrafić na plastikowe lub szklane butelki, paczki po papierosach oraz inne śmieci, które osoby odwiedzające żwirownię powinny zabrać ze sobą. Jednak tego nie robią, a śmieci przybywa dosłownie z dnia na dzień. Żwirownie toną w śmieciach. Czy jest firma, odpowiedzialna za sprzątanie tego terenu? Należy on do Urzędu Miasta, więc tam szukaliśmy odpowiedzi na to pytanie. – Raz do roku, w sierpniu, firma wyłoniona w przetargu sprząta teren żwirowisk i kosi tam trawę – tłumaczy rzecznik raciborskiego magistratu, Anita Tyszkiewicz – Zimałka. Do tego czasu mieszkańcy regionu będą musieli wypoczywać w niezbyt estetycznych warunkach, które jednak sami sobie stworzyli. 

- reklama -

 

 

 

Paulina Krupińska

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

5 KOMENTARZE

 1. Najłatwiej pójść zrobić sobie imprezkę ale posprzątac po sobie to jest już problem… wiocha.pl

 2. ...

  jak ja za lebka chodzilem na zwirke z ziomkami to chociaz sprzatalismy po sobie ten syf…

 3. natura

  My,naturyści – mamy tzw. kodeks ,który mówi o pozostawieniu po sobie czystości. Jak to mówi ; – czego nie zjesz,zapakuj i zabierz ze sobą .Jutro chcesz wrócic w czyste miejsce .
  Gdyby kazdy po sobie nie zostawiał śmieci,byłoby czysto !!
  …dobrze wiedzieć,że tam taki syf!- nie pójde tam nigdy;[]

 4. syf jest, ale tak naprawdę w trzech miejscach, polecam „piątkę” – czyściutko i fajnie 😉 i tak na caly sezon, gdzie nikt tego nie sprzątał, nie jest dużo… wiem bo jeżdżę i widze, że większość ludzi sprząta po sobie – gorzej z biwakowiczami i ogniskowiczami 😛

 5. Anita

  Dobrze , że toną w śmieciach a nie w wodzie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here