Przed rokiem Radio Maryja i TV Trwam gościły w Raciborzu

16

We wtorek, 3 września minie rok od wielkiego spotkania Rodziny Radia Maryja w sanktuarium Matki Bożej Raciborskiej z okazji 80. rocznicy koronacji Jej obrazu. Uroczystość na cały świat transmitowały Radio Maryja i TV TRWAM (WIDEO>>).

Powtarzamy 20 min. program artystyczny pt. „Sanktuarium kilku narodów”, przedstawiający historię świątyni związanej od wieków z dziejami Raciborza:

- reklama -

 

 

Scenariusz i reżyseria programu: Krystian Niewrzoł
Współpraca przy organizacji: Aleksandra Flegel, Teresa Koloch, Kornelia Lach
Wykonawcy: Młodzież z Gimnazjum nr 3 w Raciborzu, Zespół Wokalny "Miraż" pod dyrekcją Elżbiety Biskup oraz dzieci i młodzież z parafii w Raciborzu-Studziennej, Borucinie i Krzanowicach

 

 

Śp. Ks. Eugeniusz Dębicki o parafii Matki Bożej i sanktuarium:

Uczestnicy wieczornej audycji "Rozmowy niedokończone". Trzeci od lewej
śp. ks. dziekan Eugeniusz Dębicki – ówczesny proboszcz parafii Matki Bożej 
oraz kustosz Sanktuarium. W środku O. Benedykt z Radia Maryja w Toruniu.

 

/ Mak/

 

 

————————————————————————–

Polecamy również:

 

O. Rydzyk: W Polsce nie ma mass mediów, są "Marks media"

W parafii Matki Bożej odbyły się uroczystości z okazji rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Raciborskiej. Obchody transmitowała na żywo TV TRWAM, a frekwencja była nawet wyższa niż spodziewali się organizatorzy.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

16 KOMENTARZE

 1. Kris

  To raczej powód do wstydu a nie do chwalenia się tym !

 2. @Kris

  wstyd to sie miales nazywac becwale slepy

 3. Pierwszy w komentarzach odezwał się Lucyper, nastawiony antyreligijnie i antykościelnie. A co ty krist zrobiłeś dobrego w swoim krótkim jeszcze życiu?

 4. Kris

  To miały być obchody rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej a nie zjazd moherów i rydzyków.Raciborzanie siedzieli na zewnątrz przed ekranem a do kościoła mieli wstęp tylko nawiedzeni z całej Polski…Po tym jak chadziaje ,gorole i poltonie zawłaszczyły to śląskie sanktuarium czego innego nie można było się spodziewać.To że chadziaje,gorole i poltonie zawłaszczyły to sanktuarium świadczy obsada kolejnego proboszcza.Po jednym chadziaju przyszedł następny.

 5. Błysnął nam kulturą przedstawiciel „rasy panów…”

 6. To była bardzo pamiętna rocznica .Byly tłumy ludzi .Był bardzo ladny historyczny program przygotowany przez młodzież A .nieodżałowanego księdza proboszcza dzięki temu spotkaniu wielu mieszkanców i przyjezdnych szczegolnie zapamięta .

 7. Ludwik

  Ricardo Frączek objął patronat?

 8. Jak zwykle kris miesza i obraża ludzi Kościoła. Dzięki transmisji w ramach co poniedziałkowego spotkania Rodziny Radia Maryja uroczystość i raciborskie sanktuarium zostały upowszechnione na cały świat.
  Dodam, iż Pan Frączek nie miał z tym nic wspólnego. Była to inicjatywa „Dobra Ojczyzny” podjęta przez śp. ks. Dębickiego a zrealizowana przy współpracy z KIK i Kołem Radia Maryja. To był ogrom prac przygotowawczych i realizacyjnych.
  Czy się to kris podoba czy nie, wszystko było dobrze zorganizowane,
  dzięki ludziom dobrej woli a nie krytykantom.

 9. Kris

  Właśnie te „Dobro Ojczyzny”,KIK,Koło Radia Maryja nie powinny się mieszać w życie parafii i sanktuarium ! W tym miejscu nie powinny mieć żadne propagandowe wystąpienia co miało miejsce w czasie tej mszy (ludzie z transparentami TV Trwam,Radia Maryja i innymi,reklamy na kościele).Raciborskie sanktuarium nie potrzebuje takiego upowszechniania.Jeszcze przed wojną, w czasach niemieckich,mimo że miasto było zdominowane przez Niemców(w parafiach miejskich prawie wszyscy kięża byli Niemcami) to Matka Boża pozostawała zawsze sanktuarium Slązaków i Niemcy nie próbowali tam czegoś narzucać.To się zmieniło w ostatnich 30 latach.Slązacy zostali praktycznie wykluczeni z życia parafii i służą tylko jako dekoracja w ludowych strojach w czasie uroczystości.

 10. Kris, Twoje zarzuty nie mają wcale uzasadnienia. To są twopje osobiste odczucia i poglądy. Lepiej się już uspokój.

 11. aha

  I od roku nie mozemy sie po tym pozbierac.

 12. Do aha

  Po czym i kto nie może się do dziś pozbierać?

 13. Młody

  Brałem udział w tym programie. Mieliśmy zaledwie ponad miesiąc czasu na przygotowanie programu. Podobał mi się scenariusz. Krótki, ciekawy, urozmaicany dźwiękowo i obrazowo, ukazujący wiekowe dzieje raciborskiego sanktuarium. Próby odbywały się podczas wakacji, zawsze po wieczornych Mszach św. Reżyser stawiał wysokie wymagania , my też od siebie.Obecność śp. Ks proboszcza Dębickiego zawsze podnosiła nas na duchu. Dla nas, wykonawców było to szczególne wyróżnienie i wielka przygoda która pozostanie w pamięci przez długie lata. To było wspaniałe przeżycie.

 14. aha

  Po tej propagandzie, którą nam tu urządzono.

 15. Do aha

  O jakiej propagandzie piszesz?
  Jeżeli masz jakieś uprzedzenia do Radia Maryja i TV TRWAM , to jest Twoja osobista sprawa i może jeszcze kilku Twoich znajomych którzy podobnie myślą.Nie będę Cię przekonywać , iż jesteś w błędzie i pod wpływem mediów nieprzychylnych Kościołowi, bo na to u Ciebie już za późno
  Ponadto nie znam motywów tych uprzedzeń.
  Więc tkwij w swojej nieświadomości o sytuacji w naszej ojczyźnie.

 16. aha

  To nie tylko ja mam uprzedzenia. Nie widzisz, co oni robią Wam z mózgiem? Podpowiem: piorą, całkowicie piorą. Wyłudzają od was kasę i robią z was unizonych posłanców i darczyńców.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here