Teresa Lipowska o pasji bycia babcią

To spotkania dla tych, którzy chcą czerpać z życia pełnymi garściami, nie boją się realizować swoich marzeń a właśnie teraz, będąc na emeryturze mają na to czas. A po spotkaniach z pasjami przyjdzie pora na latające babcie.

Mowa o seniorach biorących udział w cotygodniowych „Spotkaniach z pasjami” – innowacyjnym projekcie Fundacji Orange, wykorzystującym nowe technologie i Internet do aktywizacji społecznej osób starszych.

- reklama -

W trakcie spotkania, które odbyło się w czwartek 26 września, raciborscy seniorzy poznali Teresę Lipowską, czyli serialową Barbarę Mostowiak z „M jak Miłość”. Wirtualny gość podzielił się ze słuchaczkami tajemnicą swojej niespożytej energii i dobrej formy – sekret tkwi w pozytywnym nastawieniu, codziennym optymizmie i czerpaniu radości nawet z najdrobniejszych rzeczy.

Pełna energii, bardzo otwarta i cały czas uśmiechnięta, aktorka wyznała, że ponad wszystko kocha swoją rodzinę, a odkąd pojawiły się w jej życiu wnuki, nie wyobraża sobie świata bez nich. A jaka według niej powinna być idealna babcia? Często słyszana zasada że dziadkowie są od rozpieszczania u pani Lipowskiej nie zdaje egzaminu – babcia powinna dawać wnukom przede wszystkim dużo miłości i … stosować się do zaleceń rodziców malucha!

Spotkanie było dobrym wprowadzeniem do tematyki kolejnego, którego gośćmi będą „Latające babcie”. Brzmi intrygująco? Projekt pod nazwą „Latające babcie” adresowany jest do pań w wieku 55+, które zapragnęły, by ich literackie i aktorskie pasje dotarły – w formie wyjątkowych spektakli – do najmłodszych i najbardziej potrzebujących kontaktu z żywym słowem. Aktywne seniorki piszą nowe utwory i wydają je drukiem, przygotowują spektakle złożone z ich autorskich utworów i prezentują je dzieciom z domów dziecka, przedszkoli, ośrodków rodzinnych, opiekuńczych oraz szpitali.

Na spotkanie z wyjątkowymi babciami, które zamieniły ciepłe papcie na „latającą miotłę”, zapraszamy w czwartek 3 października o godz. 11.00 do Biblioteki na ul. Kasprowicza 12 i do Wypożyczalni i Czytelni Naukowej na Rynku 12.

 

publ. /ps/

 

  ————————————————

 

zobacz także:

 

Pasje Krystyny Jandy. Wirtualne spotkanie w bibliotece

W czwartek, 19 września odbyło się drugie spotkanie, które Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna realizuje wspólnie z Fundacją Orange pod hasłem „Spotkania z pasjami”. Gościem była Krystyna Janda (zdjęcia).

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here