Pasowanie na ucznia i wybory do Samorządu Uczniowskiego w G5

25 września w Gimnazjum nr 5 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz pasowanie na ucznia i dyskoteka integracyjna.
Wybory zaczęły się od kampanii wyborczej, która wyzwoliła energię w uczniach gimnazjum. Plakaty, ulotki, dyskusje, walka o każdy głos absorbowały uwagę wszystkich uczniów, bo przecież samorząd tworzy cała społeczność. Samorząd ma wpływ na wiele spraw dotyczących uczniów i raz wybrany będzie rządził przez cały rok szkolny.

Nad przebiegiem wyborów czuwała komisja w składzie: Katarzyna Miler, Karolina Ralko, Aleksandra Pocentajło, Dżesika Koncewicz, p.Elżbieta Galicka, p. Krystyna Sebastian-Wypasek. Szkolna Komisja Wyborcza ma za zadanie zadbać o wszelkie szczegóły, by wybory odbyły się zgodnie z prawem i czterema podstawowymi zasadami. Są bezpośrednie – byśmy mogli poczuć powagę chwili, tajne, by wybór był obiektywny, równe – byśmy uwierzyli, że mamy takie same prawa, powszechne, bo stanowimy jedność i każdy powinien z pełną świadomością podjąć tę ważną decyzję.

W głosowaniu uprawnionych było: 147 uczniów i 22 nauczycieli. Głosowało: 109 uczniów i 5 nauczycieli. Ważnych głosów oddano: 114.


W podsumowaniu komisja podliczyła liczbę oddanych głosów na poszczególnych kandydatów.

Przemysław Siudak: 45
Simona Mruzek: 36

Marta Kołodziej: 18

Błażej Łazarski: 2

Marta Tambor: 12

Tym samym funkcję przewodniczącego szkoły w roku 2013/2014 obejmie Przemysław Siudak. W pełnieniu tej funkcji pomogą mu dwie koleżanki, w roli zastępców: Simona Mruzek i Marta Kołodziej. Gratulujemy. Czekamy na pierwsze inicjatywy.Jak co roku starsi koledzy zorganizowali nowym uczniom G5 uroczyste „Otrzęsiny”. Wszystkie „Pierwszaki” zostały poddane wielu próbom odwagi, mądrości i uzdolnień.
Pasowanie zakończyła integracyjna dyskoteka klas I-III.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here