Wycieczka integracyjna z G5 do Głuchołaz

7. października rano uczniowie klasy 1a i 1z wyruszyli na swoją pierwszą dwudniową wycieczkę w gimnazjum. Tym razem celem podróży były Głuchołazy, które okazały się doskonałym miejscem na integrację z nowymi koleżankami i kolegami.
Okazji do wspólnego spędzania czasu nie brakowało. Pierwszym punktem programu było zdobycie Góry Parkowej, zwanej też Górą Chrobrego. Ten nieduży szczyt nie sprawił gimnazjalistom żadnego problemu, a wspólny spacer był okazją do opowiedzenia czegoś więcej o sobie i swoich zainteresowaniach. Po wysiłku fizycznym przyszedł czas na obiad i wysiłek intelektualny, połączony z dobrą zabawą, jaką był turniej gier planszowych i zabawy integracyjne. Aż wreszcie nadszedł czas wyczekiwanego ogniska i wieczornej dyskoteki.


Drugi dzień pobytu w Głuchołazach niósł ze sobą kolejne atrakcje. Zaczęło się od spaceru po rynku i konkurencji związanej z odnalezieniem odpowiedzi na pytania dotyczące historii miasta. Zadanie okazało się bardzo proste, a najwięcej poprawnych odpowiedzi udzieliła grupa w składzie: Monika Heider, Ola Bartusz, Wiktoria Żydek i Anita Sekuła. Kolejnym punktem programu były zajęcia na hali sportowej, których szczególnie nie mogli doczekać się chłopcy. Doskonałą alternatywą dla meczu piłki nożnej był seans w grocie solnej, gdzie można było odpocząć przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej.


Głuchołazy pożegnały nas zajęciami z płukania złota w towarzystwie sympatycznego gawędziarza. W drodze powrotnej wychowawcy klas pierwszych – pani Maria Senftleben i pani Beata Mróz – Kajstura oraz pedagog szkolny – pani Joanna Nowak często musiały odpowiadać na pytanie: „Kiedy pojedziemy na następną wycieczkę?”, co jest najlepszym dowodem na to, że wyjazd integracyjny był udanym początkiem nauki w Gimnazjum nr 5.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here