Zapaśnicy z Raciborza podbili makroregion [ZDJĘCIA]

Młodzi zapaśnicy "Unii" nie mieli sobie równych wśród konkurentów ze Śląska, Dolnego Śląska, Małopolski i Opolszczyzny. Za sukcesem drużynowym stał szereg zwycięstw indywidualnych.
Młodzi zapaśnicy z Miejskiego Klubu Zapaśniczego ,,UNIA” Racibórz podbili Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w zapasach klasycznych. Zawody odbyły się 6 Października w Kędzierzynie Koźlu gdzie wystartowali zapaśnicy z czterech województw: Śląska, Dolnego Śląska, Małopolski, i Opolszczyzny.

Łącznie w zawodach udział brało ponad 100 osób. Spośród 16 startujących Unitów aż 14 wywalczyło pozycje medalowe, co świadczy o wysokim poziomie tych zawodników. Wygrywali oni z zawodnikami z takich klubów jak Śląsk Wrocław, Zagłębie Wałbrzych, Slavia Ruda Śląska, a w trzech kategoriach wagowych nasi zawodnicy mieli wspólne finały.

– 100kg: II miejsce     Piotr Procek.

Miejski Klub Zapaśniczy ,,UNIA” Racibórz wywalczył pierwsze miejsce drużynowo przed Zagłębiem Wałbrzych i Śląskiem Wrocław. Należy również podkreślić że dziewczyny z ,,Uni” wywalczyły tydzień wcześniej 28.09 w Brzegu Dolnym w tej samej imprezie dwa medale. Wiktoria Urgacz zdobyła I miejsce a Natalia Pitry III miejsce.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:

XXI Memoriał: pokazy zapaśników MKZ Unia Racibórz

Salto, fiflak, rzut przez ramię… Zgromadzona na stadionie OSiR publiczność z ciekawością przyglądała się pokazowi, który zafundowali jej zapaśnicy z Raciborza. XXI Memoriał – zapaśnicy MKZ Unia Racibórz – zdjęcia>>>

SMS Racibórz najlepszy na Śląsku w lekkiej atletyce

Lekkoatleci ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu wygrali Śląską Ligę Młodzików. Finałowe zawody odbyły się w Sosnowcu w dniach 5-6 października. Raciborzanie zdystansowali m.in. ekipy z Sosnowca i Bytomia.

Raciborzanie na Mistrzostwach Świata Kadetów w Ju Jitsu

Kamil Czarnecki i Roman Jędrzejczak z raciborskiego klubu Łamator reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata Kadetów w Ju Jitsu w Atenach. Łamatorzy na Mistrzostwach Świata w Atenach – zdjęcia>>>

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.