Uniwersytet Dziecięcy zainaugurował trzeci rok działalności

1

Ponad 70 małych studentów w wieku od 6 do 12 lat rozpoczęło w sobotę w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej naukę na Uniwersytecie Dziecięcym. 32 żaków po raz pierwszy odebrało indeksy.

 

- reklama -

Dziecięca uczelnia rozpoczęła działalność latem 2011 roku. W zajęciach uczestniczyło wówczas 40 osób. Zajęcia cieszą się coraz większą popularnością, stąd liczba małych studentów systematycznie rośnie. Rok później było ich już 66, zaś w tym roku zapisanych jest 71 osób, w tym 32 po raz pierwszy. Co ciekawe, kinder-uczelnia doczekała się już nawet pierwszych  absolwentów.

Nauka w dziecięcej czelni to nie tylko zajęcia stacjonarne w formie wykładów, ćwiczeń czy seminariów, ale też wyjazdy w teren. Dotychczas mali studenci byli m.in. w wytworni filmów rysunkowych w Bielsku Białej, w siedzibie strazy  pożarnej zapoznali się z budową wozu bojowego, a w krwiodawstwie na własne oczy przekonali się jak pobiera się krew. Również i w tym roku zajęć terenowcy nie zabraknie. A tematyka? Różnorodna – od geologii, poprzez anatomię, aż po robotykę.

Małych studentów powitali wiceprezydent Ludmiła Nowacka, dyrektor RCK Janina Wystub oraz rektor PWSZ Michał Szepelawy. – Racibórz stał się poważnym ośrodkiem akademickim. Działają to Uniwersytet Dziecięcy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku,tak więc kształci się od dziecka aż do starości – mówił prof. Szepelawy.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ——————————————–

 

zobacz także:

 

PWSZ w Raciborzu: uroczyste otwarcie roku akademickiego

Uczelnie wyższe w Polsce, jak Sobieski pod Wiedniem, bronią cywilizacji europejskiej – mówił rektor PWSZ w Raciborzu prof. Michał Szepelawy podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2013/2014.

 

 

Festiwal Nauki: Na zamku wybuchały arbuzy

Pokazy naukowe Kolorowa Chemia Ognia, Wielkie Ciśnienie w Małym Świecie oraz Wybuchające Arbuzy złożyły się na wielki Festiwal Nauki, który 21 września odbył się na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. unki

    Świetna galeria. Niemniej do napisania kometarza skłoniły mnie fotki ukazujące „rodziców ukomórkowanych” – czyli zwykłych przeszkadzaczy. Miejmy nadzieję, że ten fotoreportaż będzie jakąś lekcją kultury. Dobra robota 😀

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here