R. Myśliwy upomniał się o boiska przy SP 4 i SP 13

8

– Proszę, by kwestie boisk dla dzieci przy SP 4 i SP 13 potraktować priorytetowo. Nawet kosztem tymczasowej rezygnacji z planów budowy nowego obiektu na stadionie OSiR – pisze do prezydenta radny Robert Myśliwy.

Interpelacja radnego Roberta Myśliwego do prezydenta Mirosława Lenka:

- reklama -

 

W lokalnych mediach pojawiły się informacje na temat przygotowań urzędu miasta do budowy boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Zamkowej w Raciborzu. Pamiętam, że to jedna z obietnic wyborczych. Chciałbym jednak przekierować uwagę Pana Prezydenta na moim zdaniem dwie znacznie bardziej palące kwestie. Obie dotyczą miejskiej infrastruktury sportowej. Chodzi o zgłoszone przeze mnie do projektu budżetu na 2014 rok propozycje budowy boiska szkolnego przy SP 4 i SP 13. W Szkole Podstawowej Nr 4 nie ma ani sali gimnastycznej, ani otwartego boiska. To co dziś znajduje się na terenie szkoły nie nadaje się do pracy z dziećmi. Kurz, jaki się tam unosi, wpływa na zdrowie, estetykę i samopoczucie uczniów, którzy po WFie wracają na pozostałe zajęcia. W zimie korzysta się z gościnności Klubu Olimpijczyka „Sokół”. Dzieci w ciągu 45 minut muszą zejść do szatni, ubrać się, przejść przez ul. Wojska Polskiego, rozebrać się, poćwiczyć, ponownie ubrać i wrócić do szkoły. Wiem, że w przyszłym roku nie będzie nas stać na postawienie tam nowej sali gimnastycznej. Proszę jednak by kwestie przyszkolnego boiska dla dzieci przy ul. Sienkiewicza i Wojska Polskiego potraktować priorytetowo. Nawet kosztem tymczasowej rezygnacji z planów budowy nowego obiektu na stadionie.

 

Przy okazji warto pomyśleć o uporządkowaniu kwestii geodezyjnych i prawnych. Dawna ulica Engelsa znajdująca się w obszarze administracyjnym SP nr 4 formalnie do niej nie przynależy. Plany zagospodarowania tego terenu powinny uwzględniać wyłączoną z użytkowania ulicę oraz asfaltowe boisko do piłki siatkowej. Na miejscu ostatniego należałoby wybudować parking. Bardzo proszę Pana Prezydenta o rozwagę przy planowaniu przyszłorocznych wydatków budżetowych i właściwe ułożenie jego priorytetów. Wierzę, że tak się stanie.

 

publ. /ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

8 KOMENTARZE

 1. Panie Radny!
  SP nr 4 już od lat 80-tych współpracowała z „Sokołem” i proszę mi wierzyć, że uczniom wcale nam nie przeszkadzało wychodzenie ze szkoły. Czy słyszał Pan aby narzekały dzieci, czy może n a u c z y c i e l e ?

 2. Na Kasprowicza są dwa boiska , po co budować kolejne

 3. cyrk

  Na ul Wojska Polskiego -rozumiem ale na ul Bema – nie rozumiem. Może to o ul. Staszica chodziło? Jakieś pogmatwane to pismo.

 4. tylko wyasfaltowane ,,boisko,, przy czworce ?
  OBA i to w calosci WYBRUKOWAC i parkingi, ktorych tak przeciez NAM wszystkim brakuje tam POrobic !!!
  A szkoly i ,,czerwone,, boiska przyszkolne to najlepiej POlikwidowac. Po co one skoro dzieciakii i tak wola … ,,virtual-ny Swiat,, …

 5. @cyrk

  Boisko SP 13 jest przy ul. Bema, a budynek szkolny jest przy Staszica.

 6. cyrk

  To Boisku przy szkole? – Jak już, to przy ul Sienkiewicza powinno być:) Nie kumam tego:)

 7. @cyrk

  100% racji. W tekście jest błąd.

 8. No to się Myśliwy popisał znajomością Raciborza i tematu. Teraz wyszło szydło z worka, że polityk z niego żaden, na niczym się nie zna, więc wypowiada się na tematy tzw. lekkie: boiska, parki, etc – bo o tym każdy coś może powiedzieć. A wypowiada się po to, by było o nim głośno, by bic pianę – by wgrać następne wybory.

  Oj, PAnie Myśliwy, tym razem nóżna się powinęła.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here