
22 października uczniowie klas czwartych wraz z nauczycielkami przyrody wybrali się do Stacji Meteorologicznej w Raciborzu – Studziennej. Pracownik stacji opowiadał o metodach pracy w tej stacji. Uczniowie mogli zobaczyć klatkę meteorologiczną z termometrami mierzącymi temperaturę powietrza oraz termometry do mierzenia temperatury gruntu i przy gruncie. Poznali zasadę działania deszczomierza oraz obliczali ilość opadów w Polsce w ciągu roku. Następnie poznali budowę wiatromierza mierzącego prędkość i kierunek wiatru oraz heliografu, którym bada się nasłonecznienie każdego dnia. Uczniowie słuchali z uwagą i zadawali dużo pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Część uczniów zabrało ze sobą aparaty fotograficzne i zrobili pamiątkowe zdjęcia.





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)

![II Powiatowy Konkurs dla Klas II „Mistrz rozrywek umysłowych” [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2018/05/20180508_120644-218x150c.jpg)
![Zosia i Alicja z „Osiemnastki” laureatkami konkursu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2018/04/DSCN0307-218x150c.jpg)








