Racibórz Ostróg: rodzina wyrzucona na bruk [WIDEO]

Samosąd na Ostrogu? Matka czwórki dzieci wyrzucona na bruk. Po powrocie z pracy zauważyła, że rzeczy rzeczy osobiste jej rodziny zostały wyrzucone z mieszkania, które wynajmowała, na dwór. Rodzina została bez dachu nad głową.

Mirela P. jest matką czwórki dzieci w wieku 18, 15, 5 i 3 lata. Od kwietnia 2013 roku wynajmowała mieszkanie przy ul. Lotniczej 26 na Ostrogu. Jak twierdzi, z właścicielką mieszkania wiązała ją pisemna umowa najmu "po cichu" – płatności nie były ewidencjonowane, gdyż właścicielka nie chciała rozliczać się z dodatkowych dochodów z fiskusem. Z tego samego powodu rodzina nie była zameldowana w aktualnym miejscu zamieszkania.

- reklama -

 
 
Umowa miała obowiązywać do 2015 roku, jednakże we wrześniu właścicielka zmieniła zdanie i dostarczyła pismo, w którym zażądała oddania kluczy do mieszkania do dnia 31 października b.r. Obydwie panie korzystały wcześniej z interwencji i porad Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Pracownik wskazał im drogę prawną poprzez eksmisję sądową, jednakże właścicielka nie skorzystała z tych rad i 4 listopada, na własną rękę, przeprowadziła eksmisję lokatorów przy pomocy wynajętej firmy.

– Wróciłam z dziećmi ze szkoły, nasze rzeczy były na dworze i na klatce schodowej, a ona nie chciała nas wpuścić do mieszkania. Co ja mam teraz zrobić? – załamywała ręce kobieta. Poszkodowana ponownie skontaktowała się z pracownikiem PCPR, któremu  udało się znaleźć mieszkanie do wynajęcia "u porządnych ludzi" na Placu Jagiełły w Raciborzu. Obie strony konfliktu zapowiadają, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie. – Według informacji działu lokalowego Spółdzielni Mieszkaniowej "NOWOCZESNA"  ok. 90% właścicieli mieszkań spółdzielczych przy ich wynajmowaniu unika opodatkowania – powiedział nam pracownik PCPR w Raciborzu Krystian Niewrzoł.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 

Artykuł zaczerpnięto z GazetaInformator.pl nr 149

Zobacz więcej na portalu regionalnym GazetaInformator.pl
Czytaj ostatni numer GazetaInformator.pl nr 149>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————

- reklama -

74 KOMENTARZE

 1. Trzeba Wam zapoznać się z ustawą o ochronie praw lokatora , rozdział dotyczący tzw. najmu okazjonalnego mieszkania. Nie wiem czy właścicielka tego mieszkania dopełniła wszystkich, właściwych formalności.Jeżeli by to zrobiła, wówczas w krótkim czasie na podstawie wypowiedzenia i załączonego aktu notarialnego o zgodzie najmującego na opuszczenie mieszkania w razie wypowiedzenia umowy, eksmisję zleca się komornikowi.
  Ten akt notarialny sporządza się u notariusza przed podpisaniem umowy i podpisują go obydwie strony. Niestety większość wynajmujących tych formalności nie dopełnia i potem powstają takie problemy.
  Również przepisy o eksmisji wyraźnie wskazują drogę sądową i działania komornika.
  Natomiast kwestię czy wynajmująca brała pieniądze bez pokwitowania
  A najmująca jej przekazywała lub nie- to musi zbadać i rostrzygnąć sąd cywilny.

 2. Dziwię się krytykującym Panią wyrzuconą z mieszkania. jakby zapomnieli , że tam mieszkały też dzieci. Najmłodsze 3 lata. Czy Wy już nie macie serca? Wychowujcie sami 4 dzieci za marne pieniądze. Łatwo krytykować bo to was nie dotyczy bezpośrednio.

 3. niezłych macie pismaków w tym Raciborzu…

  pan „dziennikarz” chyba celowo zapomniał napisać zdanie drugiej strony, czyli wynajmującej, bo trzeba było gonić sensację..

  a Wy niektórzy „mądrzy” komentujący, opierający się na wypowiedzi kobiety która została eksmitowana, rzucacie oskarżenia na wynajmującą, zastanówcie się jakbyście postąpili w takiej sytuacji gdyby to było Wasze mieszkanie…

  ręce opadają…

 4. Nie napisałem tego jednostronnie „celowo”, „w pogoni za sensacją”. W dniu zajścia (4 listopada) właścicielka mieszkania nie chciała ze mną rozmawiać. Aktualnie jestem już po rozmowie z tą Panią (gdy opadły emocje, postanowiła przedstawić swój punkt widzenia). Wkrótce na portalu raciborz.com.pl (najprawdopodobniej 11 listopada) ukaże się artykuł, w którym przedstawię racje drugiej strony całego zajścia. Serdecznie pozdrawiam.

 5. niezła cwaniara z tej p. Mireli – dobrze wiedziała, że mimoo tego, iż nie płaciła za wynajem to i tak nie można jej wyrzucić i żerowała na dobroci innej osoby!!! to widać że kłamie!

 6. Poprzedni komentatorzy piszą tak jakby nieważne były u nas przepisy prawne lecz własne racje. Ludzie nie znacie treści umowy zawartej między tymi Pańmi, nie znacie dokładnie całej sprawy. Opamiętajcie się.

 7. A szanowny prawnik zna umowę?Proszę odp. kto by miał zapłacić za bez umowne mieszkanie tej pani gdyby mieszkała jeszcze 2 lata zanim byłby prawomocny wyrok.Gdyby ta pani miała wyrok zapłaty nie płaciła wogóle za wynajem i gdyby jeszcze mieszkanie zostało zdewastowane?Dodam że pani by mówiła że nie pracuje .Kto wtedy by miał zapłacić właścicielowi?Czy np gdyby miala tylko alimenty to komornik miałby prawo z nich ściągać?

 8. Nie można podpierać się prawem kiedy kobieta kpi sobie i z prawa i z osoby która wynajęła jej mieszkanie.Bardzo dobrze postąpiła eksmitując ją na własna rękę.Nie zasłaniać się dziećmi bo to nie tarcza obronna,skoro nie umie sobie dać rady to zabrać jej dzieci!

 9. Skąd wzięliście te dwa lata oczekiwania na uprawomocnienie się wyroku sądu o eksmisji. Wyrok uprawomacnia się w ciągu trzech tygodni, jeśli
  strona nie wniesie w tym terminie odwołania do sądu wyższej instancji.
  Myślę, że w tym przypadku sąd orzekając eksmisję jednocześnie wskazał by – do mieszkania socjalnego.Takie decyzje sądu wydział lokalowy U.M.
  realizuje szybko. więc bez gdybania. Prawo jest po to by go przestrzegać.

 10. Panie prawniku .NIie o uprawomocnienie chodzi ale o cały proces sądowy tyle trwa minimum.To prawie pewne że taka osoba się odwoła do wyższej instancji aby dalej przeciągać sprawę i mieszkać za darmo .Napewno sie pan orientuje że odwolanie to sądu wyższej instancji to co najmniej 6 miesięcy .jesli do tego doda się opinie bieglych ich czas na sporządzenie to śmialo można doliczyć kolejne 3 -4 miesiące / tyle zajmuje samo wydanie opini biegłych ktore często są w takich sprawach wymagane /.Za wszystko musi z własnej kieszeni wykładać właściciel ktory złożył sprawę do sądu o eksmisję.Poza tym zwykla sprawa eksmisyjna w raciborzu bez odwolania ma małe szanse być załatwiona w jeden rok .Samo czekanie na rozpoczęcie sprawy to w raciborzu w sądzie minimum 5 miesięcy .

 11. Dodać warto że sprawa eksmisyjna w sądzie rejonowym nie konćży sie na jednej rozprawie .W takie jak ta że obie strony mówią co innego czyli tylko jedna strona mowi prawdę będzie kilka spraw tj na pierwszej przesluchanie powoda . dopiero na drugiej sprawie pozwanego jesli jeszcze jacyś swiadkowie dojda to kolejne sprawy..Takie przesluchania stron są długie i na rozprawach eksmisyjnych nie są na jednym posiedzeniu sądu więcej niż jedna strona przesłuchana z braku czasu .Najgorsze jest to że odstępy czasowe kolejnych posiedzeń sądu to zazwyczaj 2 do 3 miesięcy czyli wszystko się poprostu okropnie wlecze .Bo sądy są zawalone sprawami

 12. Co za oszustka!!!! Jak obejrzałam ten materiał to ręce mi opadły!!!! Ta kobieta właścicielce mieszkania od dłuższego czasu nie płaciła za czynsz i inne media właścicielka musiała pokryć wszystkie opłaty z własnej kieszeni. A ona teraz przed kamerami bezczelnie kłamie i płacze powołując się na swoj biedne dzieci!!!! Tylko że w mieszkaniu był totalny syf kiła i mogiła w dodatku pełno butelek po wódce taka z tek kobiety jest mamusia kochajaca!!!! Apeluje do kolejnych najemcow tej oszustki, żeby zastanowili sie dziesięć razy komu wynajęli mieszkanie???? Ta sytuacjia nie zdarza się po raz pierwszy ta kobieta oszukała w ten sposób już kilka osób w Raciborzu!!!! Znam bardzo dobrze całą sytuacje i ta kobieta to jedna wielka zakłamana oszustka!!!!!!

 13. Ale pod warunkiem że Ty pokryjesz za panią Mirelę jej długi do tej pory plus bedziesz płacił za czynsz za nią gdyby sąd się na to zgodził bo ona napewno ani zlotego nie da wlaścicielce..Jeśli właścicielka w związku z tym dostalaby zawału to Ty z panią Mirelą mielibyście w tym głowny udział i tobie podobni z takimi działaniami na szkodę właścicielki.I was powinni wtedy za doprowadzenie człowieka do śmierci lub kalectwa powinnoby sie pociągnąć do odpowiedzialności karnej.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here