Szkoła Podstawa nr 18 w Raciborzu ma 20 lat! [ZDJĘCIA]

0

Popularna "osiemnastka" obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Matki Bożej. SP 18 w Raciborzu – jubileusz 20-lecia szkoły – zdjęcia>>>

Od Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Matki Bożej rozpoczęły się uroczyste obchody jubileuszu 20-lecia Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu. Ks. proboszcz Henryk Jaroń mówiąc o trudzie, który trzeba włożyć w dobre wychowanie młodzieży w dzisiejszych czasach, życzył nauczycielom wytrwałości, aby stanowili wzór dla młodzieży, wzór którego potrzebują.


Następnie uroczystości przeniosły się do szkoły. Na sali pojawili się rodzice obecnych i byłych uczniów szkoły, związani z "osiemnastką" nauczyciele, związkowcy oraz władze miasta i powiatu raciborskiego: prezydent Mirosław Lenk, starosta Adam Hajduk, wiceprezydent Ludmiła Nowacka, Naczelnik Wydziału Edukacji w UM Racibórz Marek Kurpis.
Prezydent Mirosław Lenk wspominał początki szkoły, jej rolę w rozładowaniu wielkiego wyżu demograficznego, który panował wówczas w Raciborzu. Z kolei starosta Adam Hajduk czuje się związany ze szkołą od strony jej budowy. Pierwszy dyrektor SP 18 Norbert Mika, obecny dyrektor Gimnazjum nr 3 wręczył na ręce dyrektor SP 18 Danuty Skóry list gratulacyjny.
O klasie "osiemnastki" najlepiej świadczy fakt, że placówka niemalże nie odczuwa skutków niżu demograficznego Więcej o obecnej kondycji szkoły w artykule: SP 18: szkoła, której niż demograficzny niestraszny.
- reklama -

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

SP 18: szkoła, której niż demograficzny niestraszny

W GazetaInformator.pl nr 146 zamieściliśmy wywiad z pierwszym dyrektorem SP 18 dr. N. Miką, który wspominał trudne początki szkoły. Jak szkoła ma się dziś? Zapytaliśmy o to dyrektor mgr Danutę Skórę. Zapraszamy do lektury.

W Studziennej dopłaca się 400 zł na ucznia, w Ocicach 6 tys!

W Szkole Podstawowej nr 5 w Studziennej miasto dopłaca do kosztu kształcenia jednego ucznia 400 zł, podczas gdy w Szkole Podstawowej nr 7 w Ocicach ponad 6,7 tys. zł. Skąd tak duża dysproporcja w dopłatach?

"Trzynastka" ma nowy piękny plac zabaw

W piątek z udziałem władz miasta odbyło się otwarcie placu zabaw przy SP 13, powstałego w ramach programu "Radosna szkoła". Wybudowany kosztem ponad 100 tys. zł jest to piąty tego typu obiekt przy raciborskiej szkole.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here