Raciborski szpital znów w krajowej czołówce

3

Szpital w Raciborzu po raz kolejny znalazł się wysoko w rankingu Rzeczpospolitej. W klasyfikacji najbezpieczniejszych szpitali uplasował się na 51 pozycji. W porównaniem z rokiem poprzednim, jest to awans o 20 miejsc.

 

- reklama -

 

 

Każdego roku dziennik "Rzeczpospolita" publikuje ranking najbezpieczniejszych, krajowych szpitali. Eksperci analizują między innymi sposób zarządzania, jakość opieki oraz usług medycznych. Badaniom podlega także komfort pobytu pacjenta. Pod uwagę bierze się uzyskane certyfikaty jakości oraz analizuje skargi składane przez pacjentów. Ranking przygotowało Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia po raz dziesiąty.

Tym razem konkurencja była jeszcze większa, gdyż w zestawieniu objęto zarówno szpitale publiczne, jak i niepublicznych. Zmieniły się także kryteria. Mimo to raciborska lecznica uzyskała aż 788 punktów, co pozwoliło poprawić pozycję o 20 miejsc. Jeśli brać pod uwagę tylko województwo śląskie, uplasowała się na 8 pozycji.

– To świetny wynik jak dla takiego szpitala jak nasz. Szkoda tylko, że NFZ nie bierze takich wyników przy rozdziale kontraktów – komentuje dyrektor szpitala Ryszard Rudnik.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ——————————————————–

 

zobacz także:

 

Szpitalny Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych żąda podwyżek o 500 zł i spełnienia pozostałych postulatów. Doprowadziło to do sporu zbiorowego z dyrekcją. – Nie mamy skąd wziąć na podwyżki – twierdzi dyrektor.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. :)

    A to zapewne zasługa ,Pana dyrektora i Jego administracji 🙂 BIAŁY PERSONEL ,który wypracowuje kontrakt i tyra za” psie” pieniądze nie usłyszy nawet pochwały,o premii za dobra pracę niema co mażyć.

  2. fakt

    Mur beton to zasluga personelu, a w głownej mierze pielęgniarskiemu. Ale tak jest, sukces ma wielu ojców a porażka żadnego.

  3. tjaa

    no i chyba w czołówce liczby łapówek też.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here