W schronisku dla zwierząt wcale nie przestało dziać się źle

42

Jako porażające określa radny Wacławczyk wnioski z raportu o stanie schroniska oraz rozmów z byłą kierowniczką tegoż. Pomimo ucichnięcia medialnej nagonki, stan placówki i przebywających tam zwierząt wciąż jest daleki od idealnego.

 

- reklama -

Radny Dawid Wacławczyk przedstawił swe spostrzeżenia podczas posiedzenia komisji oświaty, choć jak sam zauważył, bardziej właściwą byłaby komisja gospodarki miejskiej. Sprawa jest jednak o tyle poważna, iż sama wiceprezydent Ludmiła Nowacka w imieniu swego szefa obiecała potraktować ją jako priorytetową, jeśli tylko dojdzie do spotkania prezydenta z aktywistami nagłaśniającymi sprawę.

 

Wacławczyk opiera swe doniesienia na kilku źródłach. Jednym z najważniejszych jest Bożena Wolska, przez trzy miesiące pełniąca funkcję kierownika schroniska. Po tym jak nie przedłużono z nią umowy postanowiła ujawnić z jakimi trudnościami musiała zmagać się każdego dnia na stanowisku. Niezależnie od tego sygnały płyną też od wolontariuszy i  innych osób zajmujących się tym tematem. To spowodowało, że radny postanowił zapoznać się z protokołem powstałym po kontroli. – Jego lektura jest miażdżąca – poinformował członków komisji.

 

– Psy nie są regularnie karmione do tego stopnia, że gryzą się o jedzenie. Latem podczas upałów nie dostawały wody. Nie działa kuchnia. Nie ma kanalizacji, więc wszystkie nieczystości trafiają do gruntu, 100 metrów od Odry – wyliczał Wacławczyk dodając, iż obawia się mówić o innych spostrzeżeniach dopóki się nie potwierdzą. Aż tak są poważne. 

 

Z dyskusji toczącej się podczas obrad komisji można mniemać, że sprawa będzie miała w ciągu najbliższych dni (tygodni) dalszy bieg i nie zostanie zamieciona pod dywan. – Moim zdaniem nie wystarczą doraźne środki zaradcze. Potrzeba systemowych zmian – konkluduje Wacławczyk powątpiewając, czy Przedsiębiorstwo Komunalne jest właściwym podmiotem mogącym zagwarantować prowadzenie schroniska dla zwierząt na pożądanym poziomie.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ———————————————-

 

zobacz także:

 

Miejski Klub Zapaśniczy Unia Racibórz będzie ubiegać się o większą pomoc finansową ze strony miasta. Spowodowane jest to faktem, iż klub mają zasilić zawodnicy trenujący obecnie zapasy w Brzeźnicy.
 
 
 
Jerzy Kukuczka, Leonardo da Vinci, Maria Skłodowska – Curie i Wisława Szymborska byli kandydatami na patrona G1. Przedstawicielki szkoły wytłumaczyły radnym, co zdecydowało o wyborze tej ostatniej.

 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

42 KOMENTARZE

 1. ja

  Pani Bożena Wolska… Czy to nie przypadkiem za kierownictwem tej Pani schronisko zostało zamknięte przez Państwową inspekcję weterynaryjną? A jak mi wiadomo jest teraz ponownie otwarte WIĘC zakładam, że przeszło ponowną kontrolę przez PIW. Reasumując są trzy możliwości: a) albo schronisko działa poprawnie b) schronisko nie działa poprawnie i weterynarz wydał im pozytywną opinię wbrew faktom c) ktoś się próbuje podpiąć pod szum medialny wokół tego miejsca…

 2. @ja

  Stawiam na opcję nr 3. Była kiedyś radna od „psich misek”, a teraz próbuje do niej dołączyć radny od „tropienia psich afer”. Widać, że wybory idą i pokazać się trzeba, a strzelać już nie bardzo jest czym.

 3. w schronisku dwa tygodnie temu. W sobotę. Była obecna kierowniczka i jeszcze jedna kobieta [obie sympatyczne – w zaqchowaniu ], był pracownik, który mył pomieszczenia, było – w mojej ocenie – nie najgorzej jak na istniejace warunki. Siano na zimę – wedle informacji kierowniczki [obecnej !] juz jest zabezpieczone. A, ze leciwy BERNARDYN patrzył tęsknym wzrokiem by GO WZIĄĆ ? Cóż. Pewnie bym go wziął ale nie mam dworku czy innej ,,chaty,, jak CI ,,jaśnie państwo,, którzy na jego ,,starsze lata,, się pozbyli. Wziąłem kociaki. Na moje stare lata na tyle mnie … stać.

 4. byli schronisku ,,ostani raz ,, Pan radny Wacławczyk i ,,pancia vice miska,, … ?
  Jakie zwierzaki bezdomne ze schroniska do swych ,,chat,, zabrali ? Mają w ogóle jakiś ,,braci mniejszych,, ???

 5. Przecież to są zwierzęta! Na miłość boską, zamiast na siłę utrzymywać przy życiu w koszmarnych warunkach – uśpić i z głowy. Mało jest problemów społecznych, bo jak rozumiem, skoro zajmuje się tym radny, chodzi o miejskie pieniądze.

 6. myślę, ze jeszcze jesteś młody. Wiesz skąd i dzięki komu TAM znalazły się te zwierzęta ?
  Dzięki takim jak … TY !
  Wiesz po czym poznaje się … ludzi ?
  Po ich ,,stosunku,, do … zwierząt.

 7. Zwierzęta trzeba karmić, dbać o nie i komu nie są potrzebne – niech nie kupuje jako zabawek. Natomiast jeśli ze zwierzęcia nie ma żadnego pożytku, tylko trzeba na jego utrzymanie łozyć spore pieniądze – lepiej uśpić i dla ludzi i dla zwierzyny lepiej.

 8. W tym schronisku zwierzęta się mają lepiej niż ludzie starsi w niejednym domu.

 9. quasi

  „Trzeba systemowych zmian” – konkluduje Wacławczyk. Naczytał się pan radny trudnych zwrotów i myslał, że zabłyśnie. Trzeba tam zwyczajnei eludzi z pasją i sercem dla zwierzat i może trochę więcej kasy i tyle a on „systemowych zmian: się domaga. Niech pan wpisze to sobie na plakat wyborczy – MNIE WYBIERZ A WPROWADZĘ SYSTEMOWE ZMIANY W SCHRONISKU DLA PSÓW I KOTÓW. Bomba!

 10. Obserwując to wszystko z boku uważam ,że jest to nagonka na Przedsiębiorstwo Komunalne w Raciborzu. Czyżby się myliła?

 11. Sprostowanie.
  miało być ” czyżbym się myliła?”

 12. Nagonka czy nie nagonka, byłam w schronisku kilka dni temu i adoptowalam z tego miejsca pieska. Psy były wesołe, radosne, chciało się wziąć je wszystkie, w klatkach nie było kup (może zdarzyły się 2-3, ale twarde, nie biegunki), psy miały wodę, a wmiskach była karma. W budach siano, pracownicy bardzo mili, doradzili, opowiedzieli o kilku psach. Wydaje mi się, że ten artykuł jest troszkę przesadzony, bo tak jak ktoś wcześniej napisał schronisko było zamknięte za poprzednią kierowniczką, więc dlaczego ktoś opiera swoje zarzuty na jej słowach jako „najważniejszych”? Dla mnie trochę niewiarygodne źródło, to tak jakby jeszcze wcześniejszego kierownika, który nie wpuszczał ludzi do schroniska pytać co mu się nie podobało:D Moim zdaniem od zeszłego roku i całej afery (byłam po materiale w mediach i widziałam) to miejsce się poprawiło, ale oczywiście Pan Wacławczyk zamiast sprawdzić, porównać (o ile ma do czego) woli po prostu walczyć… ale czy o dobro zwierząt? czy swoją kampanię wyborczą? Ode mnie minus Panie radny!

 13. Może tak radny napisze, co sam uczynił dla miasta i mieszkańców w trakcie tej kadencji?

 14. pff

  Nie macie już się czym zajmować, tylko psami?

 15. cyrk

  Jak się nie ma o czym mówić, to rzuca się temat zastepczy.

 16. perdek

  Ja wierzę bylej kierowniczce .Wiele mówi postawa „pracowników” którzy poszli na zwolnieniebo im się poprostu pracować nie chciało z tego wynika bo czytałem w innym medium szerzej na ten temat.Zamiast zwalniać kierowniczki trzeba bylo wymienić pracowników leniów.Znam coś podobnego bo kiedyś też mialem podobną sytuację lenie i nygusy pracować nie chcieli razem sie skrzykneli i na brygadziste nagadywali do majstra i do kierownika a Ci zamiast bronić brygadzistę to jeszcze bardziej na niego dawaj.Gość był zaszczuty jak pies wykończyli go wspólnie z kierownictwem .Gość odszedł a złodziejstwo lenistwo i pijaństwo zostalo tego majstrowie i kierownik nie widzieli a raczej udawali że nie widzą.

 17. ona

  a ja nie wierze bylej kierowniczce bo mialam okazje ja blizej poznac wlasnie w schronisku. Pracownicy to lenie i co tylko i z tym sie zgodze, ale takiej baby jak ona nie zycze zadnemu pracownikowi!

 18. Wacławczyjk pewnie nie miał czasu się do sesji przygotować, bo się do swojego slajdowiska o Wietnami przygotowuje, i rzuciła znów tematem psów.

 19. ooo odezwał się znów pan Wacławczyk – podróz po Wietnamie sie zakończyła i znów trzeba dac znac o sobie… i najlepiej czepic się chodliwego tematu. Szkoda tylko że swe poglady opiera Pan tylko i wyłacznie na raporcie i opini pani, która hmm…nawet nie skomentuję. Ciekawe czy był Pan chociaz raz w schronisku??? czy w ogole wie Pan gdzie jest schronisko??? a Moze warto się zastanowić czy miasto nie daje za mało pieniedzy na schronisko – by funkcjoowało na dobrym poziomie…

 20. czyżby Wacałwaczyk zaczął juz swoją kampanię wyborczą??? niech się lepiej zajmie swoją speluną i pseudo artystami, którzy tam uczeszczają a odczepi się od schroniska i psów, którym moim zdaniem nic nie brakuje – byłam, widziałam i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej! A pani Wolska będzie zawsze mówić źle, bo pewnie liczyła na stały etat a tu lipa – jak się nie dba o podstawowe dokumenty to tak sie ma!

 21. Wacałwczyk idź i zajmnij się czymś konkretnym a nie rzucasz tu temety zastepcze! Albo idź lepiej do schroniska, pooglądaj sobie jak to jest naprawdę i najlepiej zaadoptuj jakiegoś pas lub kota – to będzie najlepsza rzecz jaka zrobisz, a nie tylko gadasz!!! Bo tylko to potrafisz!!!

 22. Co Wy Tak Pieprzycie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wacławczyk To Wacławczyk Tamto !!!!! A Kto Z Was Coś Zrobił ?!!!!!!!!! W Schronisku Jest Żle Od Dawien Dawna I Kto Coś Powie Medialnie O Nim To Zaraz Był Uciszony ! Prezydent Też Wiedział Doskonale O Krytycznej Sytuacji W Schronisku !!! I Nic Nie Zrobił ! Byl Toz, Widział Co Robią Ze Zwierzętami W Schronisku I Urząd Rozwiązał Toz , Aby Cicho Siedział. Więc K… Nie Dyskutuj Co Kto Medialnie Robi, Bo A Nuz Widelec Się Uda Rozpieprzyć Ten Biznes Na Pzwierzętach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zwolnić Pracowników Schroniska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 23. [quote]Co Wy Tak Pieprzycie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wacławczyk To Wacławczyk Tamto !!!!! A Kto Z Was Coś Zrobił ?!!!!!!!!! W Schronisku Jest Żle Od Dawien Dawna I Kto Coś Powie Medialnie O Nim To Zaraz Był Uciszony ! Prezydent Też Wiedział Doskonale O Krytycznej Sytuacji W Schronisku !!! I Nic Nie Zrobił ! Byl Toz, Widział Co Robią Ze Zwierzętami W Schronisku I Urząd Rozwiązał Toz , Aby Cicho Siedział. Więc K… Nie Dyskutuj Co Kto Medialnie Robi, Bo A Nuz Widelec Się Uda Rozpieprzyć Ten Biznes Na Pzwierzętach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zwolnić Pracowników Schroniska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]

 24. Boruch

  OJ siędzieje wszędzie grasują złodzieje

 25. Pro Animali:D Niech zamkną schronisko! Jak jest tak źle to po co zwierzęta mają się męczyć, w rybniku, jastrzębiu, gliwicach będzie im lepiej. i po krzyku, jak nie potraficie pojąć, że schronisko to nie pięcio gwiazdkowy hotel to cóż… kłócić się nie będę bo aktywiści już załatwili nam zakaz palenia węglem:D oj ludzie ludzie, jak tak krzyczycie, że psy nie mają co jeść to w Raciborzu jest mnóstwo sklepów w których można zakupić karmę dla zwierząt… wystarczy tam pójść, kupić i zanieść. Ale po co prawda? Lepiej pokrzyczeć w internetach, że psy nie mają co jeść. To na 100% zapełni ich puste brzuszki!

 26. Klakierze Wojnara twoje wpisy są pisane pod zamówienie twojego szefa więc nie czaruj .Zabrać Lenkowi 2- 3 tyś z gigantycznej pensji i napewno za to by szło dużo jedzenia dla psów kupić.Tylko Wojnar woli podwyższać Lenkowi pensję a że psy głodują bo nie ma na karmę dla nich i na schronisko to go nie obchodzi .Potem takie wypowiedzi jak wczoraj które go całkowicie kompromitują.

 27. proszę cie… nie obrażaj mnie. To, że ktoś nie zgadza się z NaMem czy innymi krzykaczami-pseudo aktywistami to już pisze pod dyktando?
  Hahaha, mam prawo pisać i wyrażać swoją opinię nie zależnie od tego czy Ci się podoba czy nie. Wyobraź sobie, że są ludzie, których po prostu obchodzą inne, ważniejsze sprawy, niż początek kampanii wyborczej Pana Wacławczyka.

 28. i nie mieszaj podróży do Wietnamu z raciborskim schroniskiem. Wacłąwczyk robi, co może, by pomagać mieszkańcom.

 29. Taaaaa, leje im tanie piwo i drinki by łatwiej im było znieść szarą rzeczywistość. Nasz bohater.

 30. dzisiaj w schronisku… wszystko jak należy, miła obsługa, pracownicy opowiedzieli mi o psach, o których chciałem coś wiedzieć, trafiłem na młodych fajnych ludzi, którzy także udzielili mi cennych wskazówek. Jak dla mnie ta afera o te psy trochę śmierdzi polityką… nie kupuje tego!

 31. Też tam byłem 2-3 dni po tym artykule i wyszedłem z dobrym wrażeniem. Wprawdzie to nie Grad Hotel ale żadenj tragedii nie ma. Jestem przekonany, że to raczej marketing polityczny i urażone ambicje jednej pani, niż rzeczywista troska o zwierzęta.

 32. olen

  Niestety ktoś tu lukruje lecz rzeczywistość jest dużo bardziej porażająca.Sąsiad jakiś czas temu wziąl psa z tego schroniska średni taki .Zabiedzony był tak a konkretnie musiał tam głodować bo wszystkie żebra było mu widać był okropnie chudy.Po jakimś pól roku u nowego wlaściciela pies zaczął wyglądać normalnie przybrał na wadze żebra przestały być widoczne.

 33. ola

  A ja nie oceniam ani prezydenta, a ni mediów, które nagłośniły sprawę. Jednak Wacłąwczyk powinien wziąć odpowiedzialność za swoje słowa i coś zrobić ztym problemem, który (wydawać się może) widzi tylko on jeden.

 34. nie tyulko Wacławczyk ,,widzi,, …
  ,,Widzi,, przecież te sam szef bezRadnych ,,Tadeusz Wieczysty,, . Widzi sam pRezydent …
  [b]Wielu ,,widzi,,. Mało niestety realnego dobra czyni [/b]…

 35. oliś

  w rybnickim, jastrzębskim, gliwickim, katowickim i sosnowieckim schronisku psom będzie naprawde lepiej!

 36. DW nie daj im zamknac tego schronicka !!!!!!!!

  Dobrzy opiekunowie zalatwia cala sprawe 🙂

  Pozdrawiam

 37. [url=http://www.tvs.pl/42130,horror_w_schronisku_w_raciborzu_glodzone_i_sprzedawane_za_wodke_psy.html]http://www.tvs.pl/42130,horror_w_schronisku_w_raciborzu_glodzone_i_sprzedawane_za_wodke_psy.html[/url]

 38. Niestety na przykłądzie schorniska widać, jak miasto dba o mieszkańców – tak samo, jak o te biedne zwierzęta w schronisku. Tylko na ludziach tak tej bezpieki nie widać, bo są sobie w stanie samodzielnie poradzić. Zwierzęta nie mają takiej sznasy.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here