Powiat raciborski: nauczyciele nie ratują swojego zdrowia

1

Niewielu nauczycieli korzysta z urlopu dla poratowania zdrowia, a zdolna młodzież nie wie, że może starać się o stypendium marszałka województwa… Czytaj więcej o obradach powiatowej komisji oświaty>>>

Tylko siedmiu nauczycieli z podległych starostwu powiatowemu w Raciborzu placówek korzysta obecnie z rocznych urlopów dla poratowania zdrowia, czyli dokładnie tylu samo, co w roku ubiegłym (stan na 4.11.13: ZSO nr 1 – 0, ZSO nr 2 – 3, ZSE – 0, ZSM – 1, ZSBiRR – 0, ZSZ – 2, ZSS – 0, MDK – 1).  Informację tę przedstawił przewodniczącemu powiatowej komisji edukacji radnemu Adrianowi Plurze wicestarosta Andrzej Chroboczek.

W tym samym zestawieniu znalazły się również informacje o liczbie uczniów, którzy w roku szkolnym 2012/2013 otrzymywali stypendia. Okazuje się, że wśród wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych aż 31 z nich to stypendyści (ZSO nr 1 – 3, ZSO nr 2 – 10, ZSE – 7, ZSM – 4, ZSBiRR – 4, ZSZ – 3, ZSS – 0, MDK – 0).  Oprócz tego radni dowiedzieli się o liczbie uczniów nauczanych indywidualnie (obecnie – stan na 4.11.13 – 42 uczniów objętych jest nauczaniem indywidualnym, z czego 30 z nich to uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych).

- reklama -

Informacje zostały przedstawione na wniosek Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu Raciborskiego. Przyczynkiem do złożenia wniosku była rozmowa radnego Plury z radną sejmiku wojewódzkiego Ewą Lewandowską, która była ciekawa, czy uczniowie raciborskich szkół ponadgimnazjalnych korzystają ze stypendium marszałka województwa śląskiego. Okazało się, że ani jeden uczeń raciborskich szkół ponadgimnazjalnych nie korzysta z tego stypendium. Wniosek? Albo w powiecie raciborskim brakuje uczniów, którzy spełnialiby wymogi tego stypendium (w co można wątpić, zważywszy na fakt, że część uczniów otrzymuje stypendium premiera), albo zwyczajnie nie dotarła do nich informacja na temat możliwości starania się o to stypendium. Dlatego też wkrótce referat edukacji raciborskiego starostwa przekaże stosowną informację do szkół.

Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu Raciborskiego odbyło się 21 listopada 2013 roku.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Szkoła Podstawa nr 18 w Raciborzu ma 20 lat! [ZDJĘCIA]

Popularna "osiemnastka" obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Matki Bożej. SP 18 w Raciborzu – jubileusz 20-lecia szkoły – zdjęcia>>>

Racibórz kulturalną pustynią? Kino Przemko na krawędzi

Jeszcze 5 lat temu do nieprzeczytania żadnej książki przyznawało się 5% Polaków, w tej chwili 25%, ale kto jak nie instytucje kultury może przełamać te złe nawyki? – mówi organizator działalności Kina Przemko Andrzej Śliwicki.

Miejska komisja oświaty poparła Szymborską jako patronkę G1

Jerzy Kukuczka, Leonardo da Vinci, Maria Skłodowska – Curie i Wisława Szymborska byli kandydatami na patrona G1. Przedstawicielki szkoły wytłumaczyły radnym, co zdecydowało o wyborze tej ostatniej.

——————————————————————————————————————–
Polecamy również GazetaInformator.pl nr 150

Zobacz więcej na portalu regionalnym GazetaInformator.pl
Czytaj ostatni numer GazetaInformator.pl nr 149>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. malina

    NAUCZYCIELE – najbardziej opłacalny zawód świata: weekendy, wakacje, święta, urlopy i wysokie pensje.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here