Rafako szacuje, że kontrakt w Jaworznie za 2 mld wykona samo

1

Rafako szacuje, że samo wykona prace za około 2 mld zł przy budowie bloków w Elektrowni w Jaworznie. Spółka pracuje nad pozyskaniem gwarancji na ten kontrakt i jest przekonana, że je uzyska – czytamy na stronie GPW.

Z GPWInfoStrefa: Spółka złożyła wnioski ws. gwarancji m.in. do PKO BP i BGK – poinformowali PAP przedstawiciele spółki. "Jeśli chodzi o prace, które Rafako samo wykona przy budowie bloku w Jaworznie to szacujemy to na około 2 mld zł. Rafako będzie m.in. dostawcą kotła" – powiedział PAP prezes Rafako Paweł Mortas. Prezes Rafako jest przekonany, że spółce uda się pozyskać gwarancję na kontrakt.

- reklama -

W przetargu na budowę bloku o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III Tauron wybrał ofertę konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa za 4,4 mld zł netto. Ważność oferty zwycięskiego konsorcjum upływała pierwotnie z końcem lipca. Do tego czasu spółki powinny przedstawić gwarancje bankowe, ale do tej pory tego nie zrobiły. Ostatnio ważność umowy i czas na podpisanie umowy został wydłużony do końca roku.

 

więcej na GPW InfoStrefa

 

/ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here