Znów nie było chętnych na raciborski dworzec PKP

1

22 listopada odbył się przetarg na dworzec w Raciborzu. Podobnie jak w lipcu, nie zgłosił się żaden podmiot skłonny przejąć nieruchomość za blisko 2,8 mln zł. Teraz kolej będzie próbowała pozbyć się obiektu w drodze rokowań.

Polskie Koleje Państwowe po raz kolejny próbowały pozbyć się raciborskiego dworca wystawiając go na sprzedaż w drodze przetargu. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, cena nieruchomości nie została obniżona. Przypomnijmy, dworzec został wystawiony na sprzedaż w ramach projektu "Dworzec na własność" po raz pierwszy w lipcu br. Nie zgłosił się wówczas żaden podmiot skłonny zapłacić za nieruchomość 2 790 000 zł, bo tyle wynosiła cena wywoławcza. Władze spółki postanowiły jeszcze raz spróbować tej drogi pozbycia się obiektu i ogłosiły kolejny przetarg za tą samą cenę. I podobnie jak w lipcu, nieruchomość nie została sprzedana.  – Nie wpłynęły żadne oferty – poinformował redakcję portalu raciborz.com.pl rzecznik prasowy Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. Bartłomiej Sarna.

- reklama -

Rzecznik wyjawia też, jakie plany ma spółka wobec nieruchomości w przyszłości. Po raz kolejny będzie próbowała zbyć obiekt, tym razem na drodze rokowań. Nie znana jest jeszcze cena wyjściowa do negocjacji. Wiadomo natomiast, że odbędą się one w pierwszym kwartale 2014 roku.

 

Paweł Strzelczyk

 

 —————————————————-

 

zobacz także:

 

Rafako do końca roku spodziewa się zwrotu 100 mln zł

Rafako oczekuje, że po przedstawieniu gwarancji dobrego wykonania odzyska 100 mln zł kaucji z kontraktu w Opolu. Prezes Mortas jest zdania, że Rafako w 2014 r. może zakontraktować około 650 mln zł z tego kontraktu.

 

 

W 2014 roku płatne parkowanie w centrum nie zniknie

403 miejsca postojowe mają w 2014 roku być objęte strefą płatnego parkowania. Magistrat szuka w firmy, która zajmie się obsługą strefy. Wygląda na to, że wbrew zapowiedziom prezydenta, płatne parkowanie w centrum nie zniknie.

 

 

Prezydent zapowiada poważną dyskusję o przyszłości PK

Radny R. Myśliwy wytknął władzom miasta zbytnią obojętność wobec Przedsiębiorstwa Komunalnego. PK po przegraniu przetargu na odbiór odpadów, teraz prawdopodobnie straci też ogromne zlecenie na utrzymanie dróg i zieleni.

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here