Ziemia po zlikwidowanych działkach na Łąkowej leży odłogiem

1

Kiedyś były tam altanki, grządki i drzewka, a dzisiaj… tylko zarośla. Byli działkowcy z ul. Łąkowej pytają, dlaczego zabrano im ogródki, skoro nic nowego na tym terenie nie powstało. – To nie tak – wyjaśnia starosta.

Na posesyjnej konferencji starosta Adam Hajduk został zapytano, dlaczego teren przy ul. Łąkowej, na którym niegdyś znajdowały się ogródki działkowe Zakładu Karnego w Raciborzu, leży niezagospodarowany. Starosta wyjaśnił, że decyzja o likwidacji ogródków działkowych należała do ZK w Raciborzu.

– To jest teren Skarbu Państwa. Był on w zarządzie Zakładu Karnego w Raciborzu. Zarząd uznał, że działki są już niepotrzebne i wystąpił do starostwa z wnioskiem o wygaszenie zarządu. Myśmy ten zarząd wygasili i następnie zdecydowaliśmy o zagospodarowaniu terenu zgodnie z jego przeznaczeniem, czyli zdecydowaliśmy się na sprzedaż terenu. Dzierżawa nie wchodziła w grę, bo nie było zainteresowania. Ale wtedy władze miasta podjęły starania żeby przejąć ten teren od wojewody. To trwało kilkanaście miesięcy, a wojewoda ostatecznie nie zgodził się na przejęcie terenu przez miasto – wyjaśnił starosta.

Następnie teren został wystawiony na sprzedaż w trybie przetargu, ale okazało się, że w międzyczasie Miasto Racibórz wprowadziło zmiany do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dlatego starostwo było zmuszone rozpocząć procedurę przetargowa na nowo. Nowy przetarg powinien zostać ogłoszony do końca roku – twierdzi starosta.

- reklama -

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Ciężarówki pędzą Brzeską na złamanie karku

Mieszkańcy ul. Brzeskiej w Raciborzu proszą o interwencję. Powód? Kierowcy ciężarówek z pobliskiej budowy zbiornika Racibórz Dolny jeżdżą zbyt szybko. Mieszkańcy boją się o własne życie i drogę, która szybko zostanie zniszczona.

Uwaga rowerzyści! Na Bogumińskiej możecie dostać mandat

Radny Marceli Klimanek wstawia się za korzystającymi z chodnika przy ul. Bogumińskiej rowerzystami, którzy w trosce o własne bezpieczeństwo narażają się na… mandat. Powód? Chodnik jest zbyt wąski… – szczegóły>>>

Zaśmiecony parking zmienił się w wizytówkę powiatu!

– Powierzchnia na parkingu jest tak równa, że można zrobić tam kort tenisowy – mówi nie kryjąc zadowolenia radny Malcharczyk. Zobacz jak zaśmiecony parking wygląda dzisiaj>>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. no tak

    czyli najpierw poganiali ludzi, żeby sprzedali działki, a teraz nie mają co z tym terenem zrobić? Jakie to polskie włąśnie!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here