Prezydent się żali: nie zrzucajcie wszystkiego na mnie

14

– Ludzie za dużo oczekują od prezydenta, urzędu miasta i służb jak straż miejska czy policja. My nie jesteśmy w stanie wszystkiemu zaradzić, a wiele spraw można załatwić normalnie po sąsiedzku – skarży się M. Lenk.

 

- reklama -

Refleksja prezydenta to pokłosie interpelacji radnego Stanisława Borowika, który poskarżył się w środę na niezabezpieczoną ruderę. – Ludzie przyzwyczaili się przerzucać na mnie sprawy, które są do załatwienia na drodze dobrosąsiedztwa. Nauczyli się po prostu, że to najlepsza i jedyna droga rozwiązywania problemów, a oni mają prawo wymagać, bo płacą podatki. Pewnie najgłośniej krzyczą ci, którzy w ogóle tych podatków nie płacą – podzielił się z radnymi podczas listopadowej sesji.

Jak stwierdził podczas konferencji prasowej dzień później, jest to pójście na łatwiznę i żadna władza – czy to lokalna czy państwowa, nie jest w stanie zaradzić wszystkim bolączkom mieszkańców. Szybciej i taniej można rozwiązać problemy samemu. – Spotykam się z tym najczęściej podczas objazdu dzielnic. Mieszkańcy niemal każdej ulicy chcieliby najlepiej po kilka progów zwalniających i fotoradarów oraz kilkudziesięciu policjantów do pilnowania porządku. Tak się nie da – mówił. Za przykład postawił doświadczenia krajów Europy zachodniej, gdzie nauczono się radzić sobie we własnym gronie lokalnej społeczności.

Duża w tym rola radnych miejskich jako reprezentantów mieszkańców i prezydent oczekiwałby, by nie tylko zgłaszali oni dany problem, ale pilotowali sposób jego rozwiązania, a aktywność w życiu publicznym okazywali nie tylko na sesji, lecz codziennie w miarę konieczności.

 

/ps/

 

 ——————————————-

 

zobacz także:

 

11 głosami za przy 7 przeciw i 3 wstrzymujących się radni wybrali Wisławę Szymborską jako patronkę Gimnazjum przy ul. Kasprowicza. Nie obyło się bez dyskusji, w której o dziwo wspólnym głosem przemówili radni PO i PiS.
 
 

Jednokierunkowa od Szczęśliwej do Słowackiego lub całkowicie dwukierunkowa – to nowe koncepcje organizacji ruchu na ulicy między SP15 a stadionem PWSZ. Kwestię parkowania ma rozwiązać duży parking na terenie piętnastki.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

14 KOMENTARZE

 1. szrek

  A likwidacją lokalnych kotlowni może się pan prezydent Lenk w końcu zająć w centrum miasta?Bo powietrze mamy fatalne zanieczyszczone . Zamiast Topić pieniądze w aquapark ,czy w fontanne za 2,4 milionów zł.

 2. To n a j g o r s z y i najdroższu – 12 000zł na miesiac Prezydent w Raciborzu, od niepamiętnych czasów, którym steruje Przewodniczący Rady Tadeusz Wojnar, który ,,załatwił,, mu tą pensję ,czyniac tego ni nauczyciela, ni to ekonomisty- b e z w o l n y m ! Posiada przydomek – wyborczy k ł a m c a – do czego sam się przyznał ! Cytat. ,,…obietnice wyborcze to ….tylko obietnice ! Gdzie honor Tego człowieka? A feeeeeeeeeeee! z Takim Prezydentem! UWAGA ! wyborcy z ul. Wileńskiej, Warszawskiej, Odrzańskiej , chopina Browarnej , Rzeżniczej j u ż nie zagłosyją na tego parweniusza!

 3. bebel

  No tak likwidacja niskiej emisji i nie tylko lokalnych kotłowni ale pieców w starych budynkach w mieście.I może prezydent miasta zmienił by stosunek do miejskiej zieleni tej nad odrą także.Bo miasto traci drzewa i krzewy a zyskuje spalin samochodowych i spalin z niskiej emisji.Potem skad tyle nowotworów i innych chorób nawet już u małych dzieci! Drzewa i krzewy to tlen i czystsze powietrze.

 4. [color=#993300]jaki boroczek z Niego …[/color]
  [b]”Chłopaki nie płaczą” … Prawdziwe chopy ,,z jajami,, tyż …[/b]

 5. [img]upload/small_23ScreenShot169.jpg[/img]CZY TE OCZY MOGĄ kłamać,,,,?A KTO MA STRAŻ MIEJSKĄ KŁAMAĆ……….? [img]upload/small_27ScreenShot027.jpg[/img]

 6. fuj

  Obrzydliwy jest Lenk odkąd doszedł do władzy. Nawet po twarzy widać, gdzie ma nas – mieszkańców – w nosie. A liczy się dla niego tylko kasa.

 7. glus

  Pan prezydent niech zajmie się taborem z PK bo ciężarówki z tej firmy kopcą niemiłosiernie i to też jest niska emisja .

 8. jednym z elementów „Umowy na wywóz śmieci” przez firmę niemiecko- rudzką było bodajże zainwestowanie w … NOWY SPRZĘT …
  dalej no coment’s…

 9. oleś

  A o jakie ciężarówki chodzi dokladnie z PK? I co masz na myśli z tą inwstycją w nowy sprzęt .Bo chyba Firma rudzka nic nie kupiła bo niby z jakiej racji oni narazie nie mają nic wólnego z PK poza tym ze PK im swiadczylo usługi wywozu smieci w mieście jako podwykonawca. Ciekawe za jaki ułamek ceny wywozi PK śmieci jako podwykonawca w stosunku do tego ile wcześniej zarabiało PK gdy oni obsługiwali miasto jako firma główna?

 10. @ole

  Głównie chodzi o pojazdy zbierające surowce wtórne z dzwigami .Ich silniki koocą przerażająco.

 11. No tak, ale to są wielkie auta, więc kopcą niezależnie od stanu technicznego.

 12. @@

  Co ty piszesz bajki wciskasz?Widzialeś jak kopcą te auta? I wlaśnie one mają wyeksploatowane silniki i dlatego nie powinny być dopuszczone do ruchu a te z PK kopcą ponad miarę..I dlatego albo niech miasto z PK zmieni im silniki albo całe auta na zlom bo zdrowie nas jest ważniejsze niż czyjeś interesy .I nie pisz że wszystkie ciężarowe kopcą bo nie wiesz co piszesz ..

 13. Bieda

  Oj jaki biedny… magister ekonomii, a nie wie nawet, że dziś wszyscy płacą podatki, bo nawet jak gacie w sklepie idziesz kupić, to 50 zł VAT-u zawsze zapłacisz, nie musisz pracować, ani mieć firmy by być podatnikiem – i to podatku, który tworzy 75 % przychodów państwa. Jaki ekonomista taki prezydent…

 14. Bierze c.12 000zł. na m-c za taką ,,politykę mieszkaniowo- komunalną !!!!!!!!!!!![img]upload/small_45ScreenShot009.jpg[/img][img]upload/small_36ScreenShot008.jpg[/img][img]upload/small_52ScreenShot007.jpg[/img][img]upload/small_45ScreenShot006.jpg[/img][img]upload/small_58ScreenShot004.jpg[/img]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here