SZLACHETNA PACZKA PRZYGOTOWUJEMY PACZKĘ POTRZEBUJĄCEJ RODZINIE. DOŁĄCZ DO NAS!!!

W tym roku po raz pierwszy nasze przedszkole postanowiło włączyć się do programu ,,Szlachetna paczka”, czyli do ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy – realizowanej
od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA.
Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.
SZLACHETNA PACZKA to coroczna akcja charytatywna, której celem jest niesienie pomocy osobom ubogim. To projekt, który w przemyślany sposób łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców.

Wolontariusze spotykają się z potrzebującymi rodzinami i diagnozują ich sytuację,
a następnie włączają do projektu tylko te rodziny, co do których mają pewność, że pomoc może być dla nich inspiracją do zmiany.
Paczka to nie tylko konkretna pomoc materialna, to przede wszystkim impuls do działania. Darczyńca to ktoś, kto do Paczki wkłada nie tylko konkretną pomoc, ale własne serce.
Darczyńcą może zostać każdy, kto w czasie trwania projektu wejdzie na stronę www.szlachetnapaczka.pl, w znajdującej się tam bazie wybierze rodzinę potrzebującą w swojej okolicy i przygotuje dla niej Paczkę, która będzie odpowiedzią na konkretne potrzeby tej rodziny.
Szlachetna Paczka pomaga rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie. Często wydaje nam się, że ludzie biedni są sami sobie winni. Nie przyjmujemy do wiadomości, że zdarzenia losowe, zupełnie od nas niezależne, mogą sprawić, że sami dowiemy się, jak to jest żyć
w skrajnym ubóstwie. Wypadek, nieoczekiwana utrata pracy, nagła choroba czy pożar domu równie łatwo, jak niespodziewanie, mogą odwrócić koleje nawet najbardziej przychylnego losu.
W SZLACHETNEJ PACZCE pomoc odpowiada na konkretne potrzeby danej rodziny, dlatego jest w stanie faktycznie zmienić jej trudną sytuację. Najważniejsze jest to, że darczyńca dokładnie wie, czego potrzebuje dana rodzina.

W związku z tym zwracamy się do wszystkich rodziców i pracowników Przedszkola z prośbą o wspólne przygotowanie wielkiej paczki dla rodziny z okolic Raciborza, która w tym okresie nadchodzącej zimy i Świąt potrzebuje naszej pomocy.

Wszelkie rzeczy dla „naszej rodziny” można składać u wychowawców grup
do dnia 5 grudnia 2013 roku, po tej dacie, nie będzie możliwości przekazania rzeczy na akcję w związku z czym nie będziemy mogli Państwa podarunków przyjmować (prosimy o bezwzględne przestrzeganie w/w terminu)
.
W dniach finału, w tym roku będzie to 7 – 8 grudnia, dostarczymy paczkę do magazynu, wolontariusze zawiozą ją do rodziny, a następnie podzielą się z nami emocjami, jakie towarzyszyły otwieraniu podarunków.
Mamy szansę dać komuś to, za czym tęsknił i na brak czego cierpiał!
Pomoc w SZLACHETNEJ PACZCE ma wartość prezentu – oprócz rzeczy pomagających przetrwać, do paczki włóżmy coś, co jest odpowiedzią na marzenia członków potrzebującej rodziny.

- reklama -

Rodzina, która została wybrana przez nasze przedszkole jest rodziną pięcioosobową – rodzice wraz z trójką dzieci. Są to bardzo skromne osoby i podczas spotkania z wolontariuszem nie śmiały prosić o nic więcej ponad to, co jest niezbędne każdemu z nas: żywność, odzież, artykuły szkolne dla dzieci.
Liczymy bardzo na zaangażowanie każdej osoby!!!

Opis rodziny
Pani Magdalena (29 l.) i Pan Krzysztof (40 l.) wychowują trójkę dzieci: Grzegorza (19 l.), Dominika (7 l.) i malutką Zuzię (17 miesięcy).
Pan Krzysztof sam utrzymuje rodzinę. Pani Magda nie może w chwili obecnej podjąć pracy, ponieważ zajmuje się Zuzią (w miejscowości w której mieszkają nie ma żłobka). Syn Grzegorz pomaga jak może, stara się podejmować prace dorywcze, a dodatkowo uczy się w szkole wieczorowej. Tata pomógł mu znaleźć zatrudnienie, które wkrótce wspomoże skromny domowy budżet.
Pięcioosobowa rodzina mieszka w malutkim dwupokojowym mieszkaniu. Na przychody rodziny składa się pensja Pana Krzysztofa (830 zł), zasiłek i alimenty (453 zł). Po opłaceniu rachunków, pozostaje 139 zł na osobę. Na niewiele wystarcza ta kwota. Pan Krzysztof jest zaradnym człowiekiem – stara się jak może, dużo sam majsterkuje, czasami uda mu się załatwić opał do ogrzania mieszkania.
Wśród najważniejszych potrzeb pani Magda wymienia żywność i pampersy dla małej Zuzi. Potrzebny jest również odkurzacz, ponieważ poprzedni się popsuł – przy małym dziecku brak odkurzacza to duże utrudnienie.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione
Potrzeby rodziny
Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kawa, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne
Inne: Płatki śniadaniowe.
Środki czystości
Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon
Artykuły dziecięce: szampony dla dzieci, pampersy (do 18 kg), chusteczki nawilżane, oliwki
Pomoce szkolne:
Bloki, Kredki, Farbki, Piórnik, Przybory do pisania
Wyposażenie mieszkania:
Pościel
Inne: Ściereczki.

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Odkurzacz (stary się popsuł), lodówka (obecna nieustannie się psuje, ciągłe naprawy mocno nadszarpują domowy budżet. Nowa lodówka ułatwiłaby życie całej rodzinie)

Szczególne upominki:
Pani Magdalena marzy o płaszczyku zimowym (rozm xl-xxl). Pan Krzysztof o szlifierce kątowej (dużo majsterkuje), Grzegorz o zegarku na rękę na bransolecie. Dominik wymienił auto na sterowanie, a Zuzię ucieszyłyby klocki plastikowe.
Najważniejsze potrzeby:
Żywność, pampersy, odkurzacz

W chwili obecnej znaleźli się już darczyńcy wśród naszych rodziców na kupno odkurzacza.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here